Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Hakowicza w Tarnobrzegu

Klaudia TAJS [email protected]
Uczniowie tarnobrzeskich szkół, którzy przeszli głównymi ulicami miasta przygotowali transparenty nawołujące do przeprowadzania systematycznych badań i prowadzenia aktywnego trybu życia.
Uczniowie tarnobrzeskich szkół, którzy przeszli głównymi ulicami miasta przygotowali transparenty nawołujące do przeprowadzania systematycznych badań i prowadzenia aktywnego trybu życia. Klaudia Tajs
Tegoroczna edycja akcji została poświęcona rakowi układu chłonnego. Włączył się w nią również Tarnobrzeg
Marsz "Mam haka na raka" w Tarnobrzegu

Marsz "Mam haka na raka" w Tarnobrzegu

Z transparentami nawołującymi do walki z rakiem przeszła we wtorek głównymi ulicami Tarnobrzega młodzież miejscowych szkół. Finał przemarszu był na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie uczniowie wręczali przechodniom edukacyjne ulotki i namawiali do korzystania z profilaktycznych badań.

Dzień Hakowicza zwieńczył działania edukacyjne prowadzone przez młodzież uczestniczącą w Ogólnopolskim Programie Mam Haka na Raka. Uczniowie tarnobrzeskich szkół, którzy przeszli głównymi ulicami miasta przygotowali transparenty nawołujące do przeprowadzania systematycznych badań i prowadzenia aktywnego trybu życia.

DŁUGA LISTA UCZESTNIKÓW

Koordynatorem tarnobrzeskich obchodów była społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3, dawna "budowlanka". Dzięki wsparciu władza miasta, młodzież wydrukowała ulotki i przygotowała transparenty.

- Jesteśmy wdzięczni władzom miasta za pomoc przy organizacji przemarszu - podziękowała Barbara Piekutowka, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych numer 3 w Tarnobrzegu.

- Dziś jak widać przeszliśmy w bardzo licznym gronie. Eskortowała nas policja.

Plan wydarzeń w ramach tegorocznej edycji akcji Mam haka na Raka w "budowlance" opracowała grupa uczennic z klasy III G, które już zaplanowały kolejne wydarzenie.

- Jeszcze w lutym zorganizujemy w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wykład z udziałem doktor Iwony Drab Mazur, kierownika tarnobrzeskiego Centrum Onkologicznego - zdradza Patrycja Kubicka, jedna z uczennic "budowlanki". - Pani doktor przygotuje prezentację na temat chłoniaka. Na spotkanie zaprosimy uczniów innych szkół.

DEKLARACJE NA BADANIA

Na tarnobrzeski plac Bartosza dotarła także młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2, dawny "rolnik". Około 80-osobowa grupa młodzieży pod opieką nauczycielek Eweliny Reguły i Karoliny Szczepańskiej informowała przechodniów czym jest chłoniak i jakich objawów nie należy lekceważyć. Młodzież przygotowała także deklaracje i zachęcała do korzystania z profilaktycznych badań.

Młodzież i nauczyciele z "rolnika" uczestniczą w akcji od pierwszej edycji. Ewelina Reguła uważa, że młodzież chętnie włącza się w organizację wydarzeń, lecz należy ją odpowiednio zachęcić, co jest rolą szkolnego pedagoga. - Mamy aktywną grupkę wśród uczniów klas pierwszych i drugich, która koordynuje akcję i przygotowała prezentację - mówi Ewelina Reguła. - To uczniowie informują przechodniów i zachęcają do badań oraz zbierają podpisy na deklaracjach.

Organizatorem Programu Mam Haka na Raka jest Polska Unia Onkologii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie