eWinner 2 Liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała Garbarnię Kraków 4:1 w sparingu. Byli testowani piłkarze, co z nimi?

Damian Wiśniewski
W sobotę drugiego lipca Siarka Tarnobrzeg pokonała Garbarnię Kraków w meczu sparingowym dwóch drugoligowców.

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:2)
Bramki:
Wojciech Słomka 20 - Marcin Stefanik 18, 43 z rzutu karnego, Ivan Agudo 46, Paweł Mróz 78.
Garbarnia (I połowa): Kozioł - Warczak, Kardas, Nakrosius, Derenda - Nowak, Kuczak, Mularczyk, Słomka, Kuczera, testowany I.
Garbarnia (II połowa): Bartusik - Warczak, Banach, Nakrosius, Bentkowski - Dziedzic, Kuczak, Mularczyk, Sutor, Marszalik - testowany II.
Siarka (I połowa): Pietryga - Józefiak, Stefanik, testowany - Krempa, Kaliniec, testowany, Stańczyk - Yatsenko, Zawiślak - Adamek.
Siarka (II połowa): Lepucki (testowany bramkarz) - Bierzało, Bieniarz, Zbyradowski - Sulkowski, Tyl, Rogala, Kwaśniewski - Agudo, Mróz, Bałdyga.

Pierwszy mecz sparingowy przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2022/2023 Siarka Tarnobrzeg zagrała na wyjeździe z Garbrarnią Kraków, czyli swoim przeciwnikiem w eWinner 2 Lidze w nadchodzących rozgrywkach.

Tarnobrzeżanie odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Już w pierwszej połowie dwa gole strzelił Marcin Stefanik, raz wykorzystując rzut karny po faulu na Krzysztofie Zawiślaku. Prowadzenie beniaminka drugiej ligi było jednak skromne, ponieważ bramkę dla Garbarni zdobył Wojciech Słomka.

W drugiej części spotkania podopieczni Sławomira Majaka dołożyli jednak dwa kolejne trafienia, nie dajac sobie przy tym wbić ani jednego. Pierwszego gola tuż po rozpoczęciu spotkania strzelił Ivan Agudo, a drugiego Paweł Mróz.

W obu połowach Siarka zagrała dwiema odmiennymi jedenastkami. W pierwszej klub testował dwóch piłkarzy - obrońcę i pomocnika, którzy mają być dalej sprawdzani. W drugiej testowany był bramkarz Łukasz Lepucki. Urodzony w 2002 roku goalkeeper w przeszłości był piłkarzem między innymi Karpat Krosno, Czarnych Jasło i Kolejarza Stróże.

Obecny na pierwszym treningu Wojciech Gajda najprawdopodobniej nie zostanie nowym piłkarzem Siarki.

- Z gry wyglądało to nieźle. Do przerwy mecz był wyrównany, w drugiej połowie mieliśmy większą przewagę i byliśmy dodatkowo bardziej skuteczni, niż Garbarnia. Pewien na to miał zapewne inny etap przygotowań naszych drużyn - powiedział nam drugi trener Siaki, Dariusz Dul.

Teraz tarnobrzeski zespół wybrał się na krótkie zgrupowanie do Wieliczki, a we wtorek wieczorem wróci do Tarnobrzega. W piątek czeka go drugie i ostatnie starcie sparingowe. Przeciwnikiem i gospodarzem będzie piewszoligowa Puszcza Niepołomice, a początek będzie miał miejsce prawdopodobnie o godzinie 12.

Tydzień później, w weekend 16/17 lipca, Siarka zainauguruje rozgrywki drugiej ligi. Jej domowym przeciwnikiem będzie Znicz Pruszków.