MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją” w Stalowej Woli. Na podium uczniowie z Tarnobrzega

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Przedstawiciele gospodarzy, czyli Zespołu Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zajęli szesnaste miejsce na osiemnaście zespołów. To Zuzanna Trybuła i Karol Chyła
Przedstawiciele gospodarzy, czyli Zespołu Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zajęli szesnaste miejsce na osiemnaście zespołów. To Zuzanna Trybuła i Karol Chyła Zdzisław Surowaniec
Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją” zorganizowany w Zespole Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli (popularna budowlanka) zakończył się w sobotę, 25 maja rozdaniem nagród.

Olimpiada uczniów ze szkół budowlanych odbyła się w Stalowej Woli

W olimpiadzie zorganizowanej po raz pierwszy w stalowowolskiej Złotej Kościuszkowskiej brało udział 17 dwuosobowych drużyn ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Praktycznym – który obejmował prace wykończeniowe i  murarsko-tynkarskie oraz teoretycznym – w którym każdy z uczestników rozwiązywał samodzielnie test z kwalifikacji BUD.11 - Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych  i BUD.12 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Ogólnopolska Olimpiada Budowlana „Buduj z pasją” to olimpiada zawodowa, której głównym celem jest rozwijanie pasji, wiedzy i umiejętności uczniów kształcących się w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe w zawodach branży budowlanej w Polsce. Olimpiadzie towarzyszy wystawa narzędzi i materiałów budowlanych. To okazja dla uczniów do poznania ofert nowoczesnych producentów.

Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej

Głównym organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu. Partnerami Olimpiady są: Kubala Producent Narzędzi Budowlanych, Saint-Gobain Polska, Blue Dolphin, Makita, Blachotrapez, Vcc Lublin, Daici, Lange Łukaszuk, Rubi Tools Polska, Rawlplug, Solbet. Patronat Honorowy sprawują Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Organizację olimpiady wsparł Urząd Miasta w Stalowej Woli.

Uroczysta gala finałowa olimpiady zorganizowana została w sobotę 25 maja w auli Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Wyniki finału XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlana „Buduj z pasją” w Stalowej Woli

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród poprzedziły występu uczniów ze Szkoły Muzycznej oraz pokaz mody strojów wykonanych przez uczennice klasy projektowania strojów w stalowowolskiej Złotej Kościuszkowskiej.

Na podium na drugim miejscu znalazł się zespół Bartłomiej Juda i Piotr Tomczyk z Zespołu Szkół numer 3 imienia generała Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu. Na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie z Piły, na trzecim reprezentanci szkoły z Kościerzyna.

Przedstawiciele gospodarzy czyli Zespołu Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, zajęli piętnaste miejsce na siedemnaście zespołów. To Zuzanna Trybuła i Karol Chyła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie