Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści pisali test z języka obcego (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Uczniowie nowodębskiej "Jedynki” oczekują na rozpoczęcie egzaminu z języka obcego. W Gimnazjum numer 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie test z języków obcych pisało 89 uczniów. 70 gimnazjalistów wybrało język angielski, zaś 19 język niemiecki.
Uczniowie nowodębskiej "Jedynki” oczekują na rozpoczęcie egzaminu z języka obcego. W Gimnazjum numer 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie test z języków obcych pisało 89 uczniów. 70 gimnazjalistów wybrało język angielski, zaś 19 język niemiecki. Grzegorz Lipiec
Koniec gimnazjalnego maratonu egzaminacyjnego. We wtorek gimnazjaliści pisali egzamin humanistyczny, w środę czekała na nich część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek ostatni z serii trzech egzaminów. Tym razem uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z wybranego języka obcego.

[galeria_glowna]
Część językowa obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego. Gimnazjaliści mogli wybierać pomiędzy językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim.

WIĘKSZOŚĆ WYBRAŁA "ANGLIKA"

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na Podkarpaciu 22.590 gimnazjalistów pisało test z języka angielskiego, a 3082 z języka niemieckiego. Tylko cztery osoby zdecydowały się pisać test z języka francuskiego.

Egzamin trwał 90 minut i jego wynik nie liczy się w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zapewne dlatego pierwsi gimnazjaliści zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne już po 40 minutach od rozpoczęcia testu.

- Najgorsze jest już za nami. Po teście matematyczno-przyrodniczym nie miałam zamiaru się już niczym przejmować - mówi Katarzyna, uczennica nowodębskiego Gimnazjum numer 1. - Pisałam test z języka angielskiego. Egzamin był łatwy i nie sprawił mi większych kłopotów.

Jak zauważają nauczyciele oraz dyrektorzy gimnazjów, młodzież dobrze radzi sobie z egzaminem z języków obcych. - Uczniowie są dobrze przygotowani do testów. Dobre wyniki osiągają dzięki wytrwałej pracy na lekcjach oraz na zajęciach dodatkowych w szkołach języków obcych - mówi Bogusława Jasińska, dyrektor Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu.

OCZEKIWANIE

Informację o uzyskanych wynikach uczniowie uzyskają 15 czerwca. W tym dniu wyniki egzaminu będą udostępnione dyrektorom szkół i uczniom w systemie internetowym OBIEG na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Tegoroczny egzamin gimnazjalistów był ostatnim w takiej postaci. W następnym roku szkolnym obecni drugoklasiści będą pisać test humanistyczny, który zostanie podzielony na dwie części: polonistyczną i historyczno-społeczną. W tej drugiej części uczniowie będą odpowiadać tylko na pytania zamknięte. W części polonistycznej, oprócz pytań zamkniętych znajdzie się też wypracowanie pisemne na zadany temat. Podobnie zostanie podzielony egzamin matematyczno-przyrodniczy, na cześć matematyczną i przyrodniczą. W tej drugiej będą pytania z chemii, fizyki, geografii czy biologii. Cześć językowa egzaminu językowego podzielona zostanie na dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony, a jej wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do liceów czy techników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie