Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. Star Starachowice wygrał derby z Czarnymi Połaniec. Porażka KSZO 1929. Zobacz wyniki i tabelę

Dorota Kułaga
Adrian Szynka zdobył pierwszą bramkę dla Staru Starachowice w derbach z Czarnymi Połaniec. Marcin Słoka
W dniach 15-16 marca rozegrana została 21. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. W derbach województwa świętokrzyskiego Star Starachowice pewnie pokonał Czarnych Połaniec 4:0. KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Podlasiem Biała Podlaska 0:1. Siarka Tarnobrzeg bezbramkowo zremisowała z Karpatami Krosno. Zobacz pozostałe wyniki, relacje i tabelę.

Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi

Piątek

KS Wiązownica - Unia Tarnów 2:2 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Kasia 34, 90+1 - Benedykt Piotrowski 43, Dominik Wardzała 58.

Sobota:
Karpaty Krosno - Siarka Tarnobrzeg 0:0
Karpaty: Perchel – Oberman ż, Prytykovskyi ż, Duda – Stasz ż (46 Cichoń, 65 Wajs ż), Radulj, Nasalski ż, Akhmedov (58 Djoulou ż), Demianenko (65 Maschenko ż), Stasik ż – Sula (83 Wlaźlik).
Siarka: Artym – Misztal ż, Woś ż, Szymocha, Lisowski – Feret ż (62 Cichocki), Kaliniec ż (75 Sulkowski), Jodłowski, Orlik (90+2 Kumorek), Mróz (62 Prusiński ż) – Iwao.
Sędziował Gerard Gawron (Mielec).

Wiślanie Jaśkowice - Świdniczanka Świdnik 2:0 (1:0)
Bramki: Grzegorz Marszalik 23, Dominik Cholewa 90+1.

Star Starachowice - Czarni Połaniec 4:0 (1:0)
Bramki: Adrian Szynka 30, Przemysław Śliwiński 78, Piotr Stefański 84, Michał Wcisło 87.
Star: Lipiec - Majdanewycz (65. Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański - Głaz (60. Handzlik), Ambrozik (60. Kośmider), Puton, Wcisło - Szynka (60. Duda), Stanisławski (65. Śliwiński).
Czarni: Wieczerzak - Załucki, Bakowski (75. Łebek), Banik (66. Maj), Kałaska (7. Kierys) - Palonek, Wiktor, Bawor, Smoleń, Guca (66. Wójcik) - Kardyś (75. Gębalski).
Sędziował: Tomasz Tatarzyński z Krakowa.
Żółte kartki: Ambrozik, Wcisło (Star), Wieczerzak, Guca (Czarni).

W trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego zdecydowane zwycięstwo odnieśli piłkarze Staru. Do przerwy prowadzili 1:0, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy bramki i zapisali na swoim koncie efektowną wygraną.

Trwa wyjazdowa niemoc Czarnych Połaniec. Ostatnie zwycięstwo na boisku rywala zespół z Połańca odniósł 26 sierpnia 2023 roku w Krośnie, pokonując tamtejsze Karpaty 1:0 po golu strzelonym przez Jakuba Wójcika.

Zobacz skrót meczu Star Starachowice - Czarni Połaniec

-Do momentu bramki na 2:0 to były wyrównane derby. Czarni starali się nam zagrozić ze stałych fragmentów gry, ale zachowaliśmy czyste konto. Drugi gol dał nam pewność w grze. Dobrze na naszą postawę po przerwie wpłynęły też zmiany, wtedy wyraźnie dominowaliśmy nad zespołem z Połańca. W końcówce zdobyliśmy dwie kolejne bramki, które były dopełnieniem meczu

- powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru.

Avia Świdnik - Wisłoka Dębica 1:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Stryjewski 53 - Bartosz Grasza 12, Mateusz Geniec 90+1 z karnego.

Chełmianka Chełm - Wieczysta Kraków 0:2 (0:2)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 22, Michał Pazdan 34.

Garbarnia Kraków - Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2)
Bramki: Serhij Rusjan 12, Karol Smajdor 36, Tomasz Tymosiak 55 z karnego.

Orlęta Radzyń Podlaski - Sokół Sieniawa 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Chyła 81

Podlasie Biała Podlaska - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Kobyliński 57.
KSZO 1929: : Klon - Domagała (65. Łukasz Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Tymoszenko, Zimnicki (76. Lipka), Orlik (65. Kramarz) - Senko (58. Lis), Pisarek (76. Łukasz Mazurek II), Nawrot.
Podlasie: Misztal - Krawczyk, Podstolak, Kapusciński, Pigiel - Salak (65. Pacek), Kamiński (51. Andrzejku), Orzechowski, Wyjadlowski - Kobyliński (64. Kahsay), Lepiarz (83. Kosieradzki).
Żółte kartki: Mężyk (KSZO 1929), Krawczyk, Wyjadłowski (Podlasie).
Czerwona kartka: Wyjadłowski (Podlasie, 90+3 min., za drugą żółtą).
Sędziował: Kamil Chmielewski z Warszawy.

Pierwsza połowa była wyrównana. Kilka niezłych bramkowych okazji stworzyli gospodarze, ale podopieczni trenera Rafała Wójcika też zagrozili bramce Podlasia. W 42 minucie Dominik Pisarek był bliski pokonania Rafała Misztala, ale golkiper gospodarzy popisał się udaną interwencją.

W 57 minucie padła - jak się później okazało - jedyna bramka w tym meczu. Jakub Kobyliński uderzył z osiemnastu metrów, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, której strzegł Oskar Klon. W 80 minucie bramkarz KSZO 1929 popisał się udaną interwencja po strzale głową Damiana Lepiarza.

W doliczonym czasie gry za utrudnianie wznowienia gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Wyjadłowski. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W ostatniej minucie KSZO zagroził bramce gospodarzy, ale żadnemu z zawodników nie udało się umieścić piłki w bramce. I po chwili piłkarze Podlasia mogli się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.