MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hotel Nadwiślański znów wystawiony na sprzedaż

KaT
Na pogarszający się stan obiektu ma wpływ nie tylko technologia budowlana z lat 70-tych i fakt, że hotel został zaadoptowany ze schroniska młodzieżowego, ale również to, że przez pewien czas był zamieszkiwany przez powodzian, co w dużej mierze przyczyniło się do jego dewastacji
Na pogarszający się stan obiektu ma wpływ nie tylko technologia budowlana z lat 70-tych i fakt, że hotel został zaadoptowany ze schroniska młodzieżowego, ale również to, że przez pewien czas był zamieszkiwany przez powodzian, co w dużej mierze przyczyniło się do jego dewastacji KaT
W połowie maja Hotel Nadwiślański w Tarnobrzegu kolejny raz pójdzie pod młotek. Dwa poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem. Zainteresowani inwestorzy nie kryli, że cena wywoławcza, czyli trzy miliony złotych, znacznie przewyższa wartość wystawionego na sprzedaż budynku.

Nadwiślański pod młotek pójść musi. Samorząd Tarnobrzega twierdzi, że wobec braku pieniędzy w budżecie miasta na modernizację hotelu, obiekt trzeba sprzedać. Rzeczoznawca majątkowy wycenił wartość działki i budynku, leżącego w pobliżu Wisły na ponad trzy miliony złotych.

KOLEJNE PODEJŚCIE

Jednak dwa pierwsze przetargi, które odbyły się w grudniu i marcu, zakończyły się fiaskiem. Niewątpliwie główną przyczyną słabego zainteresowania przedsiębiorców, była wysoka cena wywoławcza. - W grudniu były dwa podmioty, które kierowały pod naszym kątem, że jest to kwota wygórowana - przyznał Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. - Na pogarszający się stan obiektu ma wpływ nie tylko technologia budowlana z lat 70-tych i fakt, że hotel został zaadoptowany ze schroniska młodzieżowego, ale również to, że przez pewien czas był zamieszkiwany przez powodzian, co w dużej mierze przyczyniło się do jego dewastacji. Prywatnie rozumiałem zastrzeżenia przedsiębiorców, ale jeszcze raz powtarzam, że wyceny dokonał biegły z listy ministra i my nie mamy wpływu na ich decyzje.

Tym razem ustawodawca pozwala obniżyć cenę obiektu. Spadek będzie znaczny. Samorząd planuje skusić zainteresowanych przedsiębiorców kwotą 1 miliona 990 tysięcy złotych czyli o ponad milion złotych mniej od dwóch poprzednich przetargów. Przetarg odbędzie się 15 maja. - Cel nie zmienia się, wciąż brakuje nam miejsc noclegowych - tłumaczy prezydent Tarnobrzega. - Dlatego przedsiębiorca, który kupi obiekt będzie musiał go zaadoptować na bazę hotelową.

UZUPEŁNIĆ BAZĘ

Władze miasta nie kryją, że rozbudowa bazy noclegowej w obliczu funkcjonującej od dwóch lat plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim i rozbudową Dzikowa, powoli staje się priorytetem. Nie kryją także, że z zazdrością spoglądają na pobliski Sandomierz, gdzie w ciągu ostatnich lat, baza hotelowo - gastronomiczna zwiększyła się kilkakrotnie. - Wobec braku odpowiedniej bazy w Tarnobrzegu goście często kierują się do Sandomierza - nie ukrywa prezydent Mastalerz. - Zdarza się tak w przypadku czołowych drużyn ekstraklasy, które szukają komfortu w zakresie odnowy biologicznej. W Sandomierzu w sposób niezauważalny infrastruktura hotelowa zdecydowanie się poprawiła. Mam nadzieję, że w Tarnobrzegu braki na przestrzeni tej kadencji uzupełnimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie