Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Huta Stalowa Wola awansuje na liście największych polskich firm

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Armatohaubica krab eksponowana w ubiegłym roku na salonie przemysłu obronnego w Kielcach
Armatohaubica krab eksponowana w ubiegłym roku na salonie przemysłu obronnego w Kielcach Zdzisław Surowaniec
Redakcja „Rzeczpospolitej” po raz 21 przygotowała listę Największych Firm, uznawaną za najbardziej prestiżowy ranking przedsiębiorstw funkcjonujących w Polsce. Huta Stalowa Wola już po raz drugi została uwzględniona w zestawieniu, awansując o 70 miejsc względem poprzedniej edycji.

Rok temu Huta Stalowa Wola zajęła 450 miejsce, z przychodami na poziomie 550 miliona złotych. Teraz spółka znalazła się na miejscu 380, z przychodami przekraczającymi 715 miliona złotych.

- Na tak dobre wyniki finansowe miały wpływ działania zarządcze. Udało się wdrożyć wiele zmian na poziomie produkcyjnym i technologicznym - ocenia Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW.

Jak dodaje rzecznik, firma zrestrukturyzowała także obszar współpracy z poddostawcami i kooperantami. HSW szczyci się również terminową realizacją dostaw swoich produktów do armii, w tym sprzętu tworzącego dywizjonowe moduły ogniowe oparte o najnowocześniejszy sprzęt artyleryjski, to jest haubice krab oraz kompanijne moduły ogniowe z najnowszymi samobieżnymi moździerzami rak.

Prezes Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając stwierdził, że wyniki pokazują, że dzisiaj Huta Stalowa Wola jest w dobrej kondycji finansowej. - W mojej ocenie jesteśmy jedną z najlepiej radzących sobie spółek w całej Polskiej Grupie Zbrojeniowej - powiedział portalowi Defence24.

Prezes przypomniał, że jeszcze kilka lat temu, kiedy nie pojawiły się kontrakty na dostawy dla wojska, sytuacja HSW była bardzo trudna. Załoga, przy dogadaniu się zarządu ze związkami zawodowymi, ponosiła poważne wyrzeczenia finansowe, a ówczesny klimat nie napawał optymizmem.

- Teraz weszliśmy sprawnie w fazę produkcji seryjnej Raka i Kraba. To ona „pompuje krew” w całe przedsiębiorstwo - powiedział prezes. Jego zdaniem dziś Huta zbiera owoce wieloletnich wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Zdaniem prezesa armatohaubica Krab i haubica samojezdna Rak to dzisiaj w pełni dopracowane produkty. Udało się doprowadzić do integracji wieży Kraba z koreańskim podwoziem i do wdrożenia bardzo trudnej produkcji podwozi K9PL/PK9. - Solidnie i w terminie wypełniamy nasze zobowiązania kontraktowe. Dlatego nie waham się mówić o sukcesie. W takiej sytuacji można planować przyszłość bez obaw o zagrożenia dla bieżącej działalności spółki - ocenił prezes.

W 2012 roku huta pozbyła się produkcji cywilnej. Teraz pracuje nad powrotem do cywilnej produkcji. Celem jest zróżnicowanie źródeł przychodów. - Chcemy spróbować sił na rynku cywilnym, w konkurencyjnym otoczeniu. Budowanie tego drugiego filaru naszej firmy traktujemy jako wyzwanie stojące przed HSW począwszy od 2019 roku - zapowiedział prezes.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – apostazja. Czy kościół czeka odpływ wiernych?

Źródło: vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie