Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

II Gra Miejska w Tarnobrzegu zakończona piknikiem

Klaudia TAJS [email protected]
Tomasz Piotrowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 (pierwszy z lewej) przed wyjściem w teren udzielił uczniom kilku rad i życzył powodzenia.
Tomasz Piotrowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 (pierwszy z lewej) przed wyjściem w teren udzielił uczniom kilku rad i życzył powodzenia. Klaudia Tajs
Do udziału w II Grze Miejskiej w Tarnobrzegu zgłosiła się większość miejskich szkół.

Plac Bartosza Głowackiego, Akademii Miechocińskiej i Antoniego Surowieckiego, to zaledwie trzy spośród kilkunastu miejsc, jakie musieli odnaleźć wczoraj uczestnicy II Gry Miejskiej w Tarnobrzegu. Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu.

Do II Gry Miejskiej zgłosiła się większość tarnobrzeskich szkół. Niemal wszystkie podstawówki, trzy gimnazja i cztery szkoły ponadgimnazjalne. - Zależy nam, aby młodzi ludzie poznali swoje ulice - tłumaczyła Bogusława Jasińska, dyrektor Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu, pomysłodawca Gry Miejskiej. - Często, my dorośli zastanawiamy się, gdzie znajduje się konkretna ulica. Chcemy także, aby młodzi ludzie poprzez tę grę poznali lokalnych bohaterów. Jest to gra, zabawa, ale także nauka.

TRZY TRASY

Organizatorzy przygotowali trzy trasy, które różniły się stopniem trudności i długością trasy. W wykazie uwzględnionych miejsc, które musiały odwiedzić poszczególne grupy, były najważniejsze obiekty, place i pomniki zasłużonych dla Tarnobrzega. Miejsc, których należało znaleźć było sporo. Utrudnieniem był ograniczony czas. Nie było łatwo, ponieważ wyznaczone miejsca znajdowały się w centrum miasta, ale nie tylko, bo młodzież musiała dotrzeć także na teren podmiejskiego osiedla Miechocin, by odnaleźć Plac Akademii Miechocińskiej, przy tamtejszym Domu Osiedlowym, jak również na położone z drugiej strony miasta osiedle Dzików, gdzie należało odnaleźć ulice Stanisława Tarnowskiego i Konfederacji Dzikowskiej.

Gimnazjaliści musieli zatrzymać się między innymi na Placu Surowieckiego, przy popiersiu Hieronima Dekutowskiego. Z pytaniem czekały Magdalena i Angelika z Gimnazjum numer 3. W oparciu o portret namalowany przez Jana Matejkę, uczniowie musieli podać funkcję, imię i nazwisko przedstawionego tarnobrzeżanina. Zagadkową postacią był Stanisław Tarnowski, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i prezes Akademii Umiejętności w Krakowie.

SPORT I HISTORIA

Jako pierwsi wystartowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Tomasz Piotrowski, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 zapewnił, że młodzież do gry zgłosiła się sama. Przed wyjściem w teren udzielił uczniom kilku rad i życzył powodzenia. - Młodzież chętnie uczestniczy w grze, ponieważ jest to powiązanie sportu z wiedzą historyczną - mówił nauczyciel.

Podsumowaniem II Gry Miejskiej był popołudniowy piknik na szkolnym boisku, podczas którego wręczono puchary i dyplomy. Przygotowano sporo atrakcji - można było skorzystać z porad kosmetycznych, fryzjera, wygrać nagrodę w loterii, obejrzeć rękodzieło młodych artystów oraz spotkać twórców kultury lasowiackiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie