Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jan Gorczyca, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, odszedł na emeryturę

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny (z prawej) żegna dyrektora Jana Gorczycę
Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny (z prawej) żegna dyrektora Jana Gorczycę Starostwo Powiatowe
Jan Gorczyca, dyrektor Domu Pomocy Społecznej imienia Józefa Gawła w Stalowej Woli zakończył pracę zawodową i przeszedł na emeryturę.

W dniu 25 lipca, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego uroczyście pożegnał dyrektora.

- Dziękujemy panu za pracę na rzecz Domu Pomocy Społecznej i za wszystko, co pan zrobił dla tej placówki. Pracował pan z wielkim oddaniem i zaangażowaniem - mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Jan Gorczyca kierował nieprzerwanie Domem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od początku jego istnienia, czyli od 2000 roku, kiedy to placówka rozpoczęła swoją działalność na podstawie uchwały Rady Powiatu Stalowowolskiego. Obecnie w DPS-ie są 93 miejsca dla mieszkańców, którzy mają zapewnioną całodobową opiekę.

Jan Gorczyca stworzył cały zespół domu, w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki, terapeuci, fizjoterapeuci, pracownicy administracji, pracownicy socjalni. To dzięki jego zaangażowaniu i inicjatywie udało się zrealizować tam wiele inwestycji, powstał ogród z miejscami do wypoczynku, w którym mieszkańcy mogą spędzać czas. Co jakiś czas organizowane były wystawy oraz występy artystyczne dla mieszkańców.

- Przyjmując funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej, widziałem, że jest to ciężka praca z ludźmi, których los dotknął w taki czy inny sposób, i że trzeba zrobić wszystko, aby naszym mieszkańcom zagwarantować bezpieczną jesień życia. Po kilku latach zdałem sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na mnie spoczęła. Raz ze względu na mieszkańców, ale też i załogę, która żyje z tej pracy. Prze te lata na emeryturę odeszło kilka osób, przyszedł czas, że i ja podjąłem taką decyzję. Liczę, że we wspomnieniach zarówno mieszkańców, jak i pracowników pozostanę jako człowiek, który nie bał się wyzwań – mówi Jan Gorczyca.

Zaznacza, że w ciągu tych lat placówka zmieniła charakter, gdyż w pierwszych latach jej funkcjonowania przychodziły tu mieszkać osoby sprawne, zdrowe, tylko w pojedynczych przypadkach, były to osoby leżące. Obecnie sytuacja jest odwrotna – mieszkańcami są głównie osoby, schorowane, leżące.

Pomysł na zbudowanie Domu Pomocy Społecznej pojawił się w 1974 roku. Jednak na jego realizację trzeba było czekać aż do 1996 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jak żyli osadzeni w dawnych więzieniach?



Co może policjant, a czego nie?


Czy dostałbyś się do policji? Test


Czy dogadałbyś się w więzieniu? Test z grypsery


Wiesz, co oznaczają więzienne tatuaże?


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie