MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Robert Kiliański zastąpił Janusza Woźnika

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Robert Kiliański (z lewej) zastąpił Janusza Woźnika (z prawej) na stanowisku szefa Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu
Robert Kiliański (z lewej) zastąpił Janusza Woźnika (z prawej) na stanowisku szefa Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Marcin Radzimowski
58-letni prokurator Robert Kiliański jest nowym szefem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Zastąpił prokuratora Janusza Woźnika, który tarnobrzeską "okręgówką" kierował od 2016 roku. Robert Kiliański to doświadczony prokurator, także na stanowiskach kierowniczych - był w przeszłości wiceszefem i szefem Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu oraz szefem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Robert Kiliański nowym szefem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu

Prokurator Robert Kiliański jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, z prokuraturą związany od 1992 roku. Dotychczas pracował w Prokuraturze Rejonowej w Opatowie, Prokuraturze Rejonowej w Wołominie, w Prokuraturze Rejonowej w Sandomierzu, później przez ponad cztery lata w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu. Szefem tarnobrzeskiej "rejonówki" był przez rok, wcześniej piastował stanowisko zastępcy tejże prokuratury.

1 maja 2009 roku Robert Kiliański jako prokurator Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, został delegowany do Rzeszowa, gdzie awansowany na prokuratora okręgowego zastąpił Elżbietę Kosior. Początkiem lipca 2010 roku prokurator Kiliański złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Bezpośrednio wiązano to z faktem, iż kilka dni wcześniej poinformował media o tym, że w lipcu do sądu trafi akt oskarżenia wobec byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, wiceszefa CBA Macieja Wąsika i dwóch innych osób w sprawie afery gruntowej. I faktycznie akt oskarżenia do sądu trafił. Ujawnienie merytorycznego sposobu zakończenia śledztwa (umorzenie, czy oskarżenie) przed faktycznym jego zakończenia, skrytykował jednak prokurator generalny Andrzej Seremet, który powiedział, że prokurator Kiliański składając rezygnację uprzedził jego ruch, bo zamierzał go odwołać. Argument ten jednak wydawał się mocno naciągany, bowiem wielu prokuratorów wcześniej i później zapowiadało sposób merytorycznego zakończenia śledztw nawet przed ich zamknięciem.

Teraz, po jesiennych wyborach i zmianie władzy, doszło do roszad personalnych w prokuraturze ie tylko na szczeblu centralnym, ale również niżej - stanowisko szefa Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie stracił niedawno prokurator Jerzy Dybus z Tarnobrzega (zastąpił go Jaromir Rybczak), do zmian doszło także w szefostwie prokuratur okręgowych w Rzeszowie, Krośnie, Przemyśla i Tarnobrzegu.

W Tarnobrzegu Robert Kiliański zastąpił Janusza Woźnika, który szefował tą "okręgówką" przez rok od 2007 roku oraz od kwietnia 2016 roku, kiedy to zastąpił Mariana Burczyka.

Robert Kiliański mieszka w Sandomierzu. Jest żonaty - żona Renata jest lekarzem medycyny, mają syna i córkę. Interesuje się motoryzacją.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie