Jezioro Tarnobrzeg pokonane przez Anwil Włocławek

/gli/
Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg opuszczali parkiet Hali Mistrzów we Włocławku w smutnych nastrojach. Grzegorz Lipiec
Anwil wygrał przed własną publicznością. Włocławianie w Hali Mistrzów pokonali, w meczu siódmej kolejki Tauron Basket Ligi, Jezioro Tarnobrzeg 81:74.

Anwil - Jezioro 81:74 (22:20, 17:14, 15:19, 27:21)

Anwil: Szubarga 24 (2x3), Ginayrd 14, Hajric 13, Boykin 13 (1x3), Weeden oraz Eitutavicius 10 (1x3), Seweryn 5 (1x3), Wright 2, Frasunkiewicz.

Jezioro: Dłoniak 24 (5x3), Doaks 14 (14 zb.), Addison 10 (1x3), Wall 5 (1x3), Long oraz Alexander 19 (2x3), Przybyszewski 2, Patoka, Pyszniak.

Mecz był bardzo wyrównany. Włocławianom udało się osiągnąć w pierwszej kwarcie pięciopunktową przewagę po trafieniu Krzysztofa Szubargi z dystansu. "Jeziorowcy" zniwelowali przewagę gospodarzy tylko do dwóch punktów. Zaraz na początku kolejnej części meczu celnie rzucił do kosza Ryan Wright i Anwil wygrywał 27:20. W tym momencie do głosu doszli gracze z Tarnobrzega, którzy zdobyli aż 8 punktów z rzędu. Gospodarzom udało się jednak wrócić do skutecznej gry. Najbardziej efektowną akcję meczu wykonał Szubarga, który wraz z syreną oznaczającą koniec drugiej kwarty trafił z połowy boiska.

W trzecią kwartę lepiej weszli goście, którzy to po skutecznych akcjach Jakuba Dłoniaka, Xaviera Alexandra oraz Daniela Walla objęli trzypunktowe prowadzenie. Na sześć minut przed końcem meczu po akcji 2+1 Alexandra, "Jeziorowcy" prowadzili 60:58, ale Anwil rozegrał końcówkę po mistrzowsku, rzucając 11 "oczek" i nie tracąc żadnego.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Krzysztof Szubarga, który rzucił 24 punkty. W ekipie Jeziora wyróżniał się Jakub Dłoniak, również zdobywając 24 punkty. Wśród "Jeziorowców" pozytywnie zaprezentowali się jeszcze Nicchaeus Doaks - 14 punktów, 14 zbiórek, a także Xavier Alexander - 19 punktów.

Więcej o meczu przeczytają Państwo w poniedziałkowym sportowym dodatku do "Echa Dnia".