Robert Lewandowski znowu bez gola. Fermin Lopez z dubletem w meczu z Almerią

Bartosz Głąb
Fermin Lopez (Barcelona) strzelił gola w meczu z Almerią
Fermin Lopez (Barcelona) strzelił gola w meczu z Almerią Carlos Barba / PAP / EPA
FC Barcelona pokonała w wyjazdowym meczu 36. kolejki ligi hiszpańskiej ostatnią w tabeli Almerię 2:0 i jest już o krok od zapewnia sobie wicemistrzostwa kraju. Bohaterem Dumy Katalonii został Fermin Lopez, który zdobył obie bramki dla swojej drużyny. Bezbarwny Robert Lewandowski opuścił boisko w 68. minucie.

Robert Lewandowski znowu bez gola dla FC Barcelony

W czwartkowy wieczór FC Barcelona zmierzyła się z ostatnią w tabeli Almerią. Ten mecz miał być dobrą okazją dla Roberta Lewandowskiego na podreperowanie swojego bilansu bramkowego i zbliżenia się do lidera klasyfikacji króla strzelców. Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął spotkanie z animuszem, bo w pierwszych minutach dwukrotnie ruszył do prostopadłego podania, ale za każdym razem brakowało mu dokładności.

To nie Polak, a 21-letni Fermin Lopez otworzył wynik spotkania w 14. minucie. Hector Fort zagrał ze skrzydła na głowę młodego zawodnika Dumy Katalonii, a ten sytuacyjnym strzałem - wpakował piłkę do bramki.

Fermin Lopez (Barcelona) celebruj zdobycie gola z Almerią.
Fermin Lopez (Barcelona) celebruj zdobycie gola z Almerią. Carlos Barba / PAP / EPA

W kolejnych fragmentach meczu Barcelona grała bardzo ospale. W pierwszej połowie jedynie Lamine Yamal swoim indywidualnym przebłyskiem był bliski zaskoczenia defensywy rywali, ale reprezentant Hiszpanii po samotnym rajdzie - trafił w słupek bramki Almerii.

Fermin Lopez bohaterem FC Barcelony

Tuż przed przerwą gospodarze mogli nawet wyrównać. W 42. minucie Adrian Embarba stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale jego uderzenie również trafił w słupek i Barcelona mogła mówić o sporym szczęściu. Almeria drugą połowę rozpoczęła równie mocno, jak skończyła pierwszą. W polu karnym Blaugrany znalazł się Choco Lozano, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę przyjezdnych.

Niewykorzystane sytuacje "czerwonej latarni ligi" zemściły się w 67. minucie. Po raz drugi do siatki gospodarzy trafił Fermin Lopez i było już niemal pewne, że Barcelona sięgnie po kolejne 3 punkty Hiszpan wykorzystał świetne podanie Sergiego Roberto. Chwilę później boisko opuścił Robert Lewandowski, który ma już coraz mniejsze szansa na sięgnięcie po obronienie korony króla strzelców.

FC Barcelona na 2 kolejki przed końcem sezonu ma 4 punkty przewagi nad trzecią w tabeli Gironą, która we wtorek uległa Villareal. Duma Katalonii jest już o krok od zapewnienia sobie wicemistrzostwa kraju, gwarantującego udział w turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Robert Lewandowski pozostaje z liczbą 17 goli na swoim koncie. Do liderującego Artema Dowbyka traci 3 trafienia.