Joanna Jóźwik i Kamil Gurdak ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski

/ARKA/
Wychowanki Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik oraz Danuta Urbanik (w środku) startowały w halowych mistrzostwach Polski w Toruniu w finale biegu na 800 metrów. Sławomir Kowalski
W lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski w Toruniu srebrne medale wywalczyli w biegu na 800 metrów wychowanka Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik oraz zawodnik Stali Nowa Dęba, Kamil Gurdak.

W finale biegu na 800 metrów pań Angelika Cichocka, halowa wicemistrzyni świata, okazała się lepsza od Joanny Jóźwik, ubiegłorocznej brązowej medalistki mistrzostw Europy na otwartym stadionie. Walka trwała do samego końca, na ostatnim okrążeniu Joanna wyprzedziła Angelikę, ale ta następnie skutecznie skontrowała. Triumfatorka biegu, reprezentantka ULKS Talex Borzytuchom, "wykręciła" czas 2.02.15, a Jóźwik, reprezentująca obecnie AZS AWF Warszawa, wbiegła na linię mety druga z czasem 2.02,47.

W biegu na 800 metrów startowała też zawodniczka Victorii, Danuta Urbanik, która zajęła piąte miejsce w finale z czasem 2.05,61. W eliminacjach na tym samym dystansie brała udział inna reprezentantka Victorii, Oliwia Pakuła, która nie zdołała awansować do finału. W swojej grupie eliminacyjnej zajęła czwarte miejsce z czasem 2.09,72.

Znakomicie spisał się w mistrzostwach Polski w Toruniu Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba, który w biegu na 800 metrów zajął drugie miejsce, wywalczył srebrny medal z czasem 1.50,14. Walka o drugie miejsce była pasjonująca, Kamil o zaledwie 0,02 sekundy wygrał z trzecim na mecie Karolem Koniecznym z Zawiszy Bydgoszcz. A najlepszy był Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz - 1.49, 73.

Mistrzem Polski w skoku w dal został Adrian Strzałkowski, wychowanek Sparty Stalowa Wola, obecnie reprezentujący MKS Aleksandrów Łódzki. Strzałkowski zdobył w hali w Toruniu złoty medal z rezultatem 7,88 m.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.