Stal Stalowa Wola w pierwszej lidze! Pokonała KKS Kalisz i wygrała baraże, zabójcze trzy minuty Jakuba Górskiego. Rywal kończył w ośmiu!

Damian Wiśniewski
Tak Stal Stalowa Wola świętowała awans! Więcej zdjęć z meczu z KKS Kalisz na kolejnych slajdach>>>Mariusz Kurzajczyk
W sobotę pierwszego czerwca Stal Stalowa Wola pokonała 2:1 KKS Kalisz, dzięki czemu wygrała baraże o awans do pierwszej ligi. Dwa gole dla zielono-czarnych strzelił Jakub Górski, rywale kończyli mecz w ósemkę. Zobacz zdjęcia i filmy z bramkami.

Stal Stalowa Wola awansowała do pierwszej ligi! KKS Kalisz pokonany w barażach

KKS Kalisz - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)
Bramki:
Hubert Sobol 3 - Jakub Górski 51 z rzutu karnego, 52.
KKS Kalisz: Krakowiak – Smoliński, Gawlik, Kieliba – Białczyk (77. Koczy), Cierpka, Wysokiński (77. Kalenik), J.Staszak – Bednarski (59. Szewczyk), Gordillo (54. Putno) – Sobol/
Stal: Smyłek – Kowalski (68. Ziarko), Furtak, Oko (46. Banach) – Zaucha, Soszyński, Sukiennicki, Urban – Górski (77. Imiela), Chełmecki (88. Klisiewicz) – Strózik (46. Pioterczak).
Żółte kartki: Sobol, Gawlik - Sukiennicki, Oko, Chełmecki.
Czerwone kartki: Wiktor Smoliński 49, Oskar Kalenik 85, Mateusz Gawlik 90 - wszyscy KKS
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Niesamowity dzień dla Stali Stalowa Wola! Po 14 latach klub awansował na zaplecze ekstraklasy i zrobił to w szalonym, pełnym emocji finale baraży.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Początek sobotniego spotkania zdecydowanie należał do zespołu z Kalisza. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie, kiedy mocnym strzałem Mikołaja Smyłka pokonał Hubert Sobol.

Zobacz, jak padła pierwsza tym meczu bramka:

Stalowowolanie chcieli szybko odrobić straty niedługo potem stworzyli sobie dwie bardzo dobre do tego sytuacje - najpierw z okolic jedenastu metrów od bramki przestrzelił Damian Oko, a następnie Urbana zablokował jeden z przeciwników.

Końcówka pierwszej części spotkania znów należała jednak do zespołu z Kalisza, który w 45. minucie gry powinien był podwoić swoje prowadzenie - wtedy Hubert Sobol przestrzelił z rzutu karnego, choć sam chwilę wcześniej był faulowany przez Jakuba Górskiego.

Górski zrehabilitował się błyskawicznie, tuż po przerwie. W 50. minucie gry doszło do absurdalnej sytuacji - Wiktor Smolińki z KKS Kalisz bronił strzał na linii własnej bramki, jednak zrobił to ręką. Arbiter pokazał mu więc czerwoną kartkę i wskazanał na jedenasty metr, a okazję na bramkę zamienił właśnie 22-letni pomocnik Stali.

Minutę później "Stalówka" objęła prowadzenie, a gola strzelił Jakub Górski! Sprytnym strzałem przelobował goalkeepera gospodarzy zielono-czarni znaleźli się na autostradzie do awansu.

Tak Jakub Górski strzelał gole dla Stali:

Później, mimo gry w osłabieniu, kaliszanie mieli inicjatywę, ale nie potrafili jej przekuć na zdobycie kolejnej bramki. Z biegiem czasu rosła natomiast ich frustracja, czego największym objawem był brutalny faul Oskara Kalenika, który zakończył się kolejną czerwoną kartką w 85. minucie gry. KKS kończył mecz w ósemkę, bowiem w 90. minucie spotkanie za drugą żółtą czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Gawlik.

Stal Stalowa Wola ostatecznie wygrała 2:1 i awansowała do pierwszej ligi. Po raz ostatni na tym poziomie rozgrywek występowała w sezonie 2009/2010. Jest to również jej drugi awans z rzędu - w poprzednim sezonie zespół ten wygrał bowiem rozgrywki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.