Joanna Jóźwik została halową wicemistrzynią Europy w biegu na 800 metrów. Wielki sukces wychowanki KKS Victorii Stalowa Wola

Damian Wiśniewski
Polska Press
Wielki sukces odniosła wychowanka KKS Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik, podczas halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się w Toruniu. 30-letnia zawodniczka wywalczyła srebrny medal w biegu na 800 metrów.

Joanna Jóźwik to niezwykle utytułowana polska biegaczka. Wychowanka klubu KKS Victoria Stalowa Wola jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i Europy, a w niedzielę siódmego marca dopisała do swojej listy kolejny wielki sukces.

Podczas odbywających się w Toruniu halowych mistrzostw Europy Joanna Jóźwik zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów. Pierwsze miejsce zajęła Brytyjka, Keylly Hodgkinson, a trzecie Polka, Angelika Cichocka.

Triumfatorka wpadła na metę z rezultatem 2:03;88. Joanna Jóźwik miała czas 2:04;00, a Angelika Cichocka 2:04;15.

Po biegu Jóźwik nie kryła emocji. - Powiedziałam do Angeliki "zobacz, gdzie byłyśmy dwa lata temu, a gdzie jesteśmy teraz" - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.