Justyna Mudy, wychowanka Victorii Stalowa Wola, wygrała maraton w USA

Wychowanka Victoria Stalowa Wola, Justyna Mudy, wygrała maraton w USA.
Wychowanka Victoria Stalowa Wola, Justyna Mudy, wygrała maraton w USA. Arkadiusz Kielar
Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Justyna Mudy, odniosła duży sukces, zwyciężając w 36. biegu maratońskim rozegranym w Huntsville w Stanach Zjednoczonych, w mieście w którym powstawał amerykański program kosmiczny.

Nasza zawodniczka, która mieszka w USA, wygrała w czasie 2 godziny 46 minut i 58 sekund, wyprzedzając Amerykankę Jackie Dikos o prawie 6 minut (2:52.39). W biegu mężczyzn triumfował Kenijczyk Geoffrey Terer (2:25.18), a trzecie miejsce zajął Polak Wojciech Kopeć (2:27:24).

Dla Justyny Mudy był to trzeci maraton, w ubiegłym roku wygrała bieg na wyspie Kiawah w Południowej Karolinie, a w tym roku była druga w maratonie w Green Bay. Przed rokiem zadebiutowała także w półmaratonie, w czterech startach w Stanach Zjednoczonych odniosła trzy zwycięstwa, w tym roku triumfowała w Atlancie i Fort Lauderdale na Florydzie. Wychowanka Victorii niedawno ukończyła studia w Uniwersytecie Shorter, a w zawodach w USA reprezentuje miasto Rzym w stanie Georgia.

Marzeniem Justyny jest uzyskanie minimum i start na igrzyskach w brazylijskim Rio de Janeiro w 2016 roku. Jednym z największym sukcesów dla byłej zawodniczki Victorii i AZS AWF Katowice był srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów w 2006 roku w Kozienicach.