Kamil Kalinka zastępcą… zastępcy prezydenta Tarnobrzega -...

  Kamil Kalinka zastępcą… zastępcy prezydenta Tarnobrzega - Anny Pekár

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Anna Pekár i Kamil Kalinka

  Anna Pekár i Kamil Kalinka ©Marcin Radzimowski

  Powołanie Kamila Kalinki na swojego zastępcę to jedna z pierwszych decyzji Anny Pekár, która formalnie od trzech dni piastuje najważniejszy urząd w Tarnobrzegu. Po tym, jak areszt tymczasowy opuścił prezydent Grzegorz Kiełb, który jednak został zawieszony w pełnieniu obowiązków.
  Anna Pekár i Kamil Kalinka

  Anna Pekár i Kamil Kalinka ©Marcin Radzimowski

  By spróbować zrozumieć tę tarnobrzeską „karuzelę stanowisk”, trzeba wrócić do przełomu lutego i marca. Wówczas to, po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, w mieście zapanowało swego rodzaju bezkrólewie, gdyż prezydent nie miał zastępców. Z dniem 8 marca, na wniosek wojewody, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki (Prawo i Sprawiedliwość) powołał radnego, lidera lokalnych struktur PiS Kamila Kalinkę na pełniącego obowiązki prezydenta Tarnobrzega, na czas pobytu prezydenta Grzegorza Kiełba w areszcie.

  Prezydent Kiełb został zwolniony z aresztu 18 lipca, jednak wcześniej - w maju, pełniący obowiązki prezydenta Kamil Kalinka, powołał radną Annę Pekár (PiS) na stanowisko zastępcy prezydenta Tarnobrzega (formalnie swojego zastępcę, jako pełniącego obowiązki). Skoro Grzegorz Kiełb opuścił areszt, automatycznie Kamil Kalinka przestał być pełniącym obowiązki prezydenta. Jednak sąd zastrzegł, że oskarżony prezydent nie może pełnić funkcji do czasu zakończenia postępowania, toteż zastępca prezydenta Anna Pekár zgodnie z ustawą przejęła kompetencje i zadania prezydenta Tarnobrzega. I postanowiła powołać na swojego zastępcę dotychczas pełniącego obowiązki, Kamila Kalinkę.

  Podczas piątkowej konferencji prasowej Anna Pekár nie szczędziła słów pochwał dla Kamila Kalinki, który będzie oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Tarnobrzega. Słuchając peanów trudno było oprzeć się wrażeniu, że kampania wyborcza już trwa, choć nawet nie ma terminu wyborów. Uzasadniając swoją decyzję mówiła, że jest jeszcze sporo pieniędzy na inwestycje drogowe, po które można sięgnąć.

  - Podjęłam decyzję, że aby otworzyć te drzwi, które możemy otworzyć, odbyć te rozmowy, które już się odbyły, powołuję na stanowisko mojego zastępcy pana Kamila Kalinkę. Pracowałam z nim niespełna dwa i pół miesiąca i muszę powiedzieć, że ja jestem pod ogromnym wrażeniem jego pracowitości. Powiem, może nieskromnie, że zawsze miałam siebie za osobę pracowitą, ale Kamil Kalinka jest tytanem pracy – mówiła Anna Pekár . - Jest osobą imponującą mi swoją wielką dyscypliną wewnętrzną, dlatego go powołuję. Nie dlatego, ze się z nim koleguję, ale jest to człowiek o wysokim morale.

  Dodając, że Kamil Kalinka zaimponował jej kiedy stracił stanowisko przewodniczącego Rady Miasta, proponowano mu, żeby może „z kimś porozmawiał”.

  - Bardzo kategorycznie wtedy powiedział: „żadnych kuluarowych rozmów, żadnych knowań, nie życzę sobie” - mówiła. - Powtarzał mi nieraz: „wolę przegrać na stojąco, niż wygrać na klęczkach”. Zaimponował mi tą swoją postawą. Pan Kamil Kalinka nigdy mnie nie okłamał, nigdy mi nie obiecywał rzeczy, których nie mógł mi dać i mówił mi rzeczy może i nawet czasami przykre, ale prawdziwe. Jest osobą, która bardzo twardo stoi na ziemi i nie obiecuje rzeczy, których po prostu dać nie może. Ja dwa i pół miesiąca temu byłam zaszczycona, ze zaprosił mnie do swojego grona, do swojego zespołu, ze mogę pracować na rzecz miasta. Powołując go dzisiaj na stanowisko zastępcy nie kieruję się niczym innym, jak tylko i wyłącznie dobrem naszego miasta. W obecnej sytuacji tylko pan Kamil Kalinka może nam zapewnić rozwój i otworzy te drzwi, odbędzie te rozmowy i uściśnie te ręce, które trzeba, żeby miasto Tarnobrzeg miało te środki, których bardzo, bardzo potrzebuje.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski


  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (47)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (47) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!