Kibice rywalizowali w Stalowej Woli w turnieju piłkarskim...

  Kibice rywalizowali w Stalowej Woli w turnieju piłkarskim (zdjęcia)

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W II Letnim Turnieju Kibiców Stali Stalowa Wola nie brakowało emocji.

  W II Letnim Turnieju Kibiców Stali Stalowa Wola nie brakowało emocji. ©Fot. Arkadiusz Kielar

  Podczas imprezy zbierano pieniądze na rzecz powodzian z Sokolnik. Nie zabrakło występów artystycznych.
  W II Letnim Turnieju Kibiców Stali Stalowa Wola nie brakowało emocji.

  W II Letnim Turnieju Kibiców Stali Stalowa Wola nie brakowało emocji. ©Fot. Arkadiusz Kielar


  Kibice też potrafią grać w piłkę nożną. Można było przekonać się o tym podczas II Letniego Turnieju Kibiców Stali Stalowa Wola, w którym nie brakowało emocji i twardej walki, a i bramki, które padały w meczach, też były "niczego sobie".

  W imprezie, której jednym z patronów medialnych było Echo Dnia, a patronat honorowy sprawowali starosta stalowowolski i ZKS Stal, wystartowały piłkarskie zespoły złożone z kibiców "Stalówki" z różnych dzielnic Stalowej Woli, a także fanów między innymi Resovii Rzeszów, Sokoła Nisko, Łady Biłgoraj.
  Przyjechali też sympatycy "Stalówki" z Janowa Lubelskiego czy Krzeszowa, nie zabrakło "zgody" stalowowolskich fanów z Rakowa Częstochowa, jednak za mało liczni częstochowianie nie wzięli ostatecznie udziału w zmaganiach. Gościem turnieju był Austriak Thomas Gassler z Football Supporters Europe, czyli europejskiej organizacji zrzeszającej kibiców.

  Podczas turnieju na stadionie przy ulicy Hutniczej, organizowanego przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola, prowadzona była zbiórka pieniędzy dla powodzian, na rzecz jednej z rodzin z Sokolnik. Był konkurs podciągania się na drążku, a imprezie kibiców towarzyszyły występy zespołów artystycznych: wokalistów Studia Wokalnego Prymka z Miejskiego Domu Kultury, Zespołu Tańca Współczesnego Pasja ze Spółdzielczego Domu Kultury, były też koncerty zespołów Wysokie Tempo i Eternal Apes. Widzowie mieli w czym wybierać, a organizatorzy zadbali również o obficie zaopatrzony bufet.

  W turnieju zwyciężyła drużyna Prezesi, w której występował między innymi prezes nowo utworzonej piłkarskiej spółki akcyjnej Stal Stalowa Wola SA, Grzegorz Zając. Prezesi pokonali w finale Zatorze 1:0, trzecie miejsce zajął Janów Lubelski, a czwarte drużyna Młodynie '92. Do patronów turnieju dołączył też Marszałek Podkarpacia i w piłkarskich zmaganiach wziął udział także zespół Urzędu Marszałkowskiego.
  - Nasz turniej był rozgrywany po raz drugi, chcemy, by była to impreza cykliczna i odbywała się co roku - mówi Mariusz Szymański ze Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola. - Poziom zawodów był całkiem niezły, a ambicji na boisku czasami aż za dużo. Finał był zacięty, Prezesi wygrali z Zatorzem w meczu, w którym padła tylko jedna bramka.

  Najlepszym strzelcem turnieju został Arkadiusz Pikor, a najlepszym bramkarzem Paweł Skakuj. Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola dziękuje sponsorom i wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji turnieju.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!