Klasa okręgowa. Zadyma w Podwolinie. Sędzia przerwał mecz w doliczonym czasie gry!!!

Piotr SZPAK [email protected]
Na tarnobrzeskim Zwierzyńcu piłkarze Wielowsi (w czerwono-czarnych strojach) przegrali ze Stalą Gorzyce i pozostali jedyną na wiosnę drużyną okręgówki bez zwycięstwa. Grzegorz Lipiec
Dramatyczne sceny rozgrywały się w ostatnich minutach meczu Podwoliny z Olimpią Pysznica. Goście wygrywali 1:0, ale w doliczonym czasie gry miejscowi wyrównali. Piłkarze z Pyszniby twierdzili, że gol został zdobyty nieprawidłowo. Doszło do wielkich protestów kibiców i piłkarzy Olimpii, których trzech zostało ukaranych czerwonymi kartkami. Arbiter udał się do szatni. Mecz nie został dokończony.

Napastnik drużyny Ludowego Zespołu Sportowego Zdziary Wojciech Urbanik obchodził w sobotę 22 urodziny i w tym pięknym dla niego dniu strzelił trzy gole, które pozwoliły jego drużynie wygrać wyjazdowy mecz ze Słowianinem Grębów, a snajperskie umiejętności Urbanika podziwiał między innymi arbiter z ekstraklasy Mariusz Złotek oraz jego córka Marlena, którzy w tym spotkaniu byli asystentami sędziego Piotra Samołyka.

Słowianin Grębów - LZS Zdziary 4:5 (2:2).

Kurasiewicz 8, 41, 65, Warchoł 51 - Wojtas 5, W. Urbanik 35, 71, 88, K. Urbanik 64.

Słowianin: Bucior - Warchoł, Kułaczkowski, Kozioł, Dul - Tabor, R. Rutyna, Bednarz (72 Szewc), Wermiński - Wilk, Kurasiewicz.

Zdziary: Siembida - Startek, K. Węgliński (67 M. Węgliński), Smutek, W. Urbanik - P. Cichoń, Gruszczyk (87 Mika), K. Urbanik - Wojtas, Paprocki - Pajor (46 Pająk).

Żółte kartki: Bednarz (S), W. Urbanik (Z), Wojtas (Z). Sędziował: Piotr Samołyk z Gorzyc. Widzów 150.

Plaga kontuzji, która dopadła drużynę Słowianina spowodowała, że na boisku w Zabrniu grębowianie zagrali w mocno osłabionym młodzieżowym wręcz składzie. Bardziej doświadczeni piłkarze Zdziar dwukrotnie przed przerwą obejmowali prowadzenie, ale podopieczni trenera Michała Kozłowskiego piłkarze Słowianina doprowadzali do wyrównania. Kiedy po 65 minutach Słowianin prowadził 4:3 wydawało się, że Zdziary nie mają szans na wygrana, tymczasem doświadczenie piłkarzy tej drużyny kolejny raz wzięło górę.

Rotunda Krzeszów - Wisan Skopanie 1:2 (0:1).

Bednarz 77 - Nieckula 15, Polek 69 z karnego.
Wisan: Kuszaj - Jarosz, Polek, Hynowski, Furdyna (68 O. Smykla) - W. Lis (61 Kubiak), Pluta, K. Smykla, Nieckula - Rzeźwicki, Szlęzak

Rotunda: Schiffer - Kogut, Skakuj, Bednarz, Melnik (68 Piwowar) - Jednacz, Fąfara, Sarzyński, Szopa - Samko (32 Babij), Szostak.

- Po pierwszej połowie powinniśmy wygrywać różnica kilku goli, ale po przerwie sporo się zmieniło i kilka razy z poważnych opresji ratował nas bramkarz Mateusz Kuszaj - mówił po meczu szkoleniowiec Wisanu Janusz Hynowski.

Goli w tym ciekawym spotkaniu mogło być więcej, ale piłkarze obu drużyn celowali w słupki i poprzeczkę. Przegrana ta ogranicza do minimum szanse krzeszowian na uratowanie się przed degradacją do klasy A.

Bukowa Jastkowice - Unia Skowierzyn 3:1 (1:0).
Kaczmarczyk 43, 85, 89 - Surma 60.

Sparta Jeżowe - Unia Nowa Sarzyna 2:2 (0:1).
Gielar 75, Piela 90 - Gnatek 30, 65.

Wichry Rzeczyca Długa - Sokół Kamień 2:0 (0:0).
Tokarski 57 z karnego, Młynarczyk 65.

San Wrzawy - Orzeł Rudnik 7:4 (2:1).
J. Fietko 10, 56, 67, Maciej Fietko 20, Michał Fietko 38, 49, Kachno 79 - Piechniak 7, 63, Pędlowski 62, Tarnawski 74.

Wielowieś Tarnobrzeg - Stal Gorzyce 0:6 (0:3).
Korzonek 5, Wrona 7, Bernaś 38, 78, Brzeski 55, Idec 57.

KP Podwolina - Olimpia Pysznica - przerwany w doliczonym czasie gry przy stanie 0:1.

1. Bukowa Jastkowice 28 70 79-25 23 4 1
2. Olimpia Pysznica 27 63 75-30 21 5 2
3. Unia Nowa Sarzyna 28 49 60-46 13 6 9
4. Wisan Skopanie 28 48 49-40 14 6 8
5. LZS Zdziary 28 41 55-53 12 5 11
6. Stal Gorzyce 28 40 56-45 10 4 12
7. San Wrzawy 28 40 55-49 11 4 12
8. Sokół Kamień 28 39 59-68 10 6 10