Kolarze ze Stalowej Woli w ucieczkach

Grzegorz Lipiec
Prezentacja Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli podczas 52. edycji wyścigu Tour Grody Piastowskie na Dolnym Śląsku Dariusz Krzywański
Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) wygrał 52. wyścig CCC Tour Grody Piastowskie. Ostatni etap padł w Polkowicach łupem Alana Banaszka (CCC Sprandi Polkowice). Wyścig składał się z trzech etapów oraz kryterium. Kolejny raz z dobrej strony pokazali się kolarze Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli. Drużyna z Podkarpacia wystartowała w następującym zestawieniu: Mateusz Grabis, Mateusz Komar, Artur Krasnodębski, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma i Adam Stachowiak.

ZOBACZ:
Popek: Jeśli przegram z Koksem, nie widzę dla siebie miejsca w KSW

Podczas prologu na ulicach Legnicy świetnie spisał się Mateusz Komar, który zajął 17. miejsce. Na punktowanej 24. pozycji dojechał jeszcze Mateusz Grabis. Równie dobrze było także na pierwszym etapie (Złotoryja-Jawor, 166 kilometrów), bo Grabis zajął 36. miejsce i finiszował w pierwszej grupie tego etapu. W ucieczce widoczny był za to Mateusz Nowaczek. Kolejnego dnia na etapie z Dzierżoniowa do Srebrnej Góry (131 kilometrów) najlepszy był Adam Stachowiak (27. miejsce). Trzeci etap z Głogowa do Polkowic liczył 129,5 kilometra to 42. miejsce Mateusza Komara oraz 51. pozycja na mecie Jakuba Najsa.

Ostatecznie Voster w klasyfikacji drużynowej zajął trzynaste miejsce. W klasyfikacji punktowej Stachowiak był siódmy i trzeci w klasyfikacji górskiej. W „generalce” Stachowiak zajął 24. pozycję.

Adam potwierdza, że jest obecnie prawdziwym liderem Voster na trasach szosowych.