Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne oszustwo metodą na blika. Mieszkanka gminy Baranów Sandomierski chciała pomóc koledze. Straciła blisko 1200 złotych

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
42-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski przekonana, że udostępniając kod Blik pomaga swojemu znajomemu straciła blisko 1200 złotych. Policja przestrzega przed podawaniem wygenerowanego kodu bez upewnienia się, czy to faktycznie nasz znajomy czy członek rodziny prosi o pożyczkę.

42-latka straciła 1200 złotych. Oszust włamał się na jej konto społecznościowe i podszył się pod kolegę

Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. O kolejnym takim oszustwie informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Wczoraj po godzinie 13 policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padła 42-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski. Z przekazanych informacji wynika, że oszust włamał się na konto społecznościowe kobiety, a następnie za pośrednictwem komunikatora, podając się za jej znajomego, poprosił o pożyczenie gotówki. 42-latka przekonana, że koresponduje z kolegą wygenerowała kod BLIK, który przesłała przestępcy. W ten sposób pokrzywdzona straciła blisko 1200 zł.

Policjanci apelują, aby weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomość z prośbą o pilną pożyczkę. Najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują pomocy finansowej.

Policjanci przestrzegają!

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Aby nie paść ofiarą oszustów należy weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują tego rodzaju pomocy, pamiętajmy również o stosowaniu silnych haseł, które zawierają małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne, stosujmy dwuskładnikowe uwierzytelnienie; wybierając pytania bezpieczeństwa wybierzmy hasło trudne do odgadnięcia, na które tylko my znamy odpowiedź, nigdy nie zapisujmy hasła w przeglądarce internetowej.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie