Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kominy pod kontrolą

opr. /MS/
Czyszczenie przewodów kominowych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa.
Czyszczenie przewodów kominowych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. archiwum
Czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych to nie tylko obowiązek, ale przede kwestia bezpieczeństwa.

Przewody spalinowe należy czyścić co najmniej dwa razy w roku, przewody wentylacyjne - raz w roku, a dymowe, odprowadzające spaliny na przykład z kominka, cztery razy w roku. Nieusuwanie zanieczyszczeń przewodu dymowego może doprowadzić do osadzania się na wewnętrznych ściankach komina sadzy, która może się zapalić.

Pożar w kominie to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów budynków. Gdy się zdarzy, najlepiej wezwać straż pożarną. Nie wolno wlewać wody do komina ani przykrywać wylotu, bo spaliny mogłyby rozsadzić komin. Warto pamiętać o tym, że kominiarz musi nie tylko wyczyścić komin szczotką kominiarską, do jego obowiązków każdorazowo należy dokładne wybranie sadzy z podstawy komina przez drzwiczki rewizyjne.

Bardzo ważną sprawą jest również szczelność przewodów kominowych. Jeżeli przewody kominowe nie będą spełniały wymagań budowlanych i eksploatacyjnych, to może dojść do powstania nieszczelności, zakłócenia ciągu powietrza w przewodzie kominowym, procesu spalania i przedostania się toksycznych gazów do mieszkań.

Po przeprowadzonej kontroli technicznej przewodów kominowych, dymowych, spalinowych i wentylacyjnych mistrz kominiarski powinien sporządzić odpowiedni protokół pokontrolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kominy pod kontrolą - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie