Koszykarze Stali wygrali u siebie (zdjęcia, video)

Arkadiusz KIELAR, Piotr SZPAK
Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Bartłomiej Szczepaniak, obok Andrzej Misiewicz) pokonali we własnej hali Żubry Białystok. S. Czwal
Koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali u siebie Żubry Białystok. Siarka wygrała w Dąbrowie Górniczej!

Świetnie, bo od zwycięstw, rozpoczęli nowy rok nasi pierwszoligowi koszykarze. "Stalówka" pokonała u siebie Żubry Białystok, a Siarka po popisowo rozegranej drugiej połowie zwyciężyła w Dąbrowie Górniczej.

STAL STALOWA WOLA - Żubry Białystok 69:68 (20:14, 26:25, 12:17, 11:12).
Stal: Andrzejewski 19 (1x3), Piechowicz 16, Partyka 12 (3x3), Klima 4, Szpyrka 5 - Szczepaniak 13 (1x3), Lisewski, Wołoszyn.
Żubry: Misiewicz 26 (1x3), Kujawa 6 (2x3), Zakrzewski 9 (2x3), Konare 4, Rapucha 2 - Jagoda 10 (1x3), Kulikowski 4, Zabielski 3, Brzozowski 2, Busz 2.

Na dwie minuty przed syreną było 62:66 i Stali w tym momencie pomógł… drugi trener gości, wykłócając się przy stoliku sędziowskim o decyzję arbitrów, za co otrzymał przewinienie techniczne. Rafał Partyka trafił dwa "osobiste", następnie nie pomylił się Marek Piechowicz, punkt dorzucił Karol Szpyrka i choć jeszcze w ostatniej sekundzie trafił Arkadiusz Zabielski, to wygrana została w Stalowej Woli.

Kibice jednak zjedli sporo nerwów, bo miejscowi, po dobrej pierwszej kwarcie, potem grali nerwowo i niedokładnie. Na dodatek nie w pełni zdrowemu Michałowi Wołoszynowi odnowiła się kontuzja, a kondycyjnie meczu nie wytrzymał Piechowicz. W pierwszej piątce Stali nieoczekiwanie pojawił się Maciej Klima, a nasz zespół poprowadził trener Leszek Kaczmarski, bo Bogdan Pamuła miał ostatnio zdrowotne problemy i pełnił tym razem tylko funkcję asystenta.
MMKS Dąbrowa Górnicza - SIARKA TARNOBRZEG 69:79 (27:16, 18:17, 15:24, 9:22).
Siarka: Krupa 21 (3x3), Miś 18, Rabka 12 (2x3), Baran 8 (2x3), Zych 2 - Wójcik 9 (2x3), Szczytyński 4, Marciniak 3, Woźniak 2, Prażmo.
Dąbrowa: Zieliński 23 (1x3), Szczypka 14 (2x3), Milewski 8, Bogdanowicz 7 (1x3), Basiński - Malcharczyk 10 (2x3), Koziński 6, Zawierucha 1, A. Lewicki, M. Lewicki.

Od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczne mecze koszykarze Siarki. Po pierwszej połowie nic jednak nie wskazywało na happy end przyjezdnych. Nasi wygrali jednak zasłużenie, popisowo rozgrywając trzecią i czwartą kwartę. "Siarkowcy" pierwszy raz objęli prowadzenie w 37 minucie, kiedy to za trzy trafił Bartosz Krupa (50:49), a chwilę później, po rzucie Michała Szczytyńskiego, było 52:49. Gospodarze odzyskali jednak prowadzenie, bowiem w ostatniej sekundzie trzeciej kwarty za trzy rzucił Szczypka i było 60:57. Czwarta kwarta to już popis naszej drużyny. Na największe słowa pochwały zasłużyli Michał Rabka i Michał Szczytyński.

- Pierwszą kwartę zagraliśmy jak starsi panowie. W przerwie padło kilka męskich słów i na drugą połowę wyszliśmy bojowo nastawieni. Ten mecz wygraliśmy obroną - mówił po spotkaniu szkoleniowiec Siarki Zbigniew Pyszniak.
W innych meczach: Polonia 2011 Warszawa - ŁKS Łódź 81:80, Sudety Jelenia Góra

- Sokół Łańcut 62:64, Prokom II Sopot - Znicz Pruszków 76:62, AZS AWF Katowice - Big Star Tychy 64:85, MOSIR Krosno - Zastal Zielona Góra 66:71, Resovia Rzeszów - AZS Kalisz 54:69.