Krystian Wasieczko z Niska w juniorach starszych do 21 lat został Mistrzem Europy w siłowaniu na obie ręce. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
W środku na podium Krystian Wasieczko z Niska.
Mistrzostwa Europy Międzynarodowej Federacji Armwrestlingu rozgrywane były 15 i 16 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie w województwie śląskim. Przyjechało około 450 siłaczy z 30 krajów.  O tytuły walczyli najlepsi europejscy zawodnicy w kategoriach juniorów, seniorów, masterów i osób z niepełnosprawnością.

Najlepszy siłacz Krystian Wasieczko z Niska

Z Klubu Sportowego „Wiking” z Niska na mistrzostwa wyjechało dwóch zawodników. Dariusz Groch i Krystian Wasieczko, mimo że startowali w tych samych kategoriach wagowych do 86 kg, to podzieleni byli jeszcze wiekowo. Krystian w juniorach starszych do 21 lat nie miał sobie równych zarówno na rękę lewą, wygrywając wszystkie walki, jak i na rękę prawą. Tylko w eliminacjach raz ustąpił zawodnikowi z Danii, którego ostatecznie pokonał dwa razy w walce finałowej i zdobył tytuł Mistrza Europy.

Darek w seniorach uplasował się na 11 miejscu na rękę lewą i 7 miejscu na rękę prawą. Polska reprezentacja była w doskonałej formie, co zaowocowało pierwszym miejscem w drużynowej klasyfikacji punktowej.