Zamknij

Echo Dnia

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg nagrodzona medalami za mistrzostwo Polski (ZDJĘCIA)

Tenisistki KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w piątek 19 czerwca odebrały w hotelu Evva złote medale za zdobycie mistrzostwa Polski.Z powodu epidemii koronawirusa

Echo Dnia

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Enea Siarka Tarnobrzeg odebrała medale (ZDJĘCIA)

Tenisistki KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w piątek 19 czerwca odebrały w hotelu Evva złote medale za zdobycie mistrzostwa Polski.

Z powodu epidemii koronawirusa w uroczystości wzięły jedynie dwie zawodniczki tarnobrzeskiego zespołu: Kinga Stefańska i Agata Zakrzewska. Razem z nimi obecny był trener Zbigniew Nęcek oraz Barbara Tereszkiewicz-Stach, kierownik drużyny. Tytuł najlepszej drużyny w Polsce wywalczyły również Li Qian, Han Ying, Elizabeta Samara, Wiktorija Pawłowicz Gu Ruochen i Yue Wu.

Medale otrzymali również: Prezes Zarządu Enea Połaniec - Lech Żak; Prezes Zarządu, Siarkopol - Wojciech Brzezowski; Prezes Zarządu, Podkarpackie - Władysław Ortyl - Marszałek województwa podkarpackiego; Tomasz Poręba - poseł do Parlamentu Europejskiego; Dariusz Bożek - Prezydent Miasta Tarnobrzeg.

Obecny był również prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek, a medal wręczał prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Dariusz Szumacher.

Przypomnijmy, że w 2020 roku KTS Enea Siarka Tarnobrzeg wywalczyła mistrzostwo Polski w wyjątkowych okolicznościach skróconego sezonu. Powodem tego oczywiście była pandemia koronawirusa.

Oprócz złota mistrzostw Polski, Enea Siarka może się pochwalić także kilkoma innymi wartymi odnotowania sukcesami osiągniętymi podczas sezonu 2019/2020 w światowym, jak również europejskim, tenisie stołowym.

W rozgrywkach Ligi Mistrzyń, w których podopieczne ZbigniewaNęcka broniły tytułu wywalczonego w sezonie 2018/2019, wygrały wszystkie rozgrywane przez siebie spotkania. Najpierw jak burza przeszły przez fazę grupową, a następnie w ćwierćfinale dwukrotnie ogrywały SKST Stavoimpex Hodonin, w barwach którego gra była zawodniczka Enea Siarki, Natalia Partyka. Więcej meczów w tych rozgrywkach tarnobrzeżanki nie wygrały tylko dlatego, że z powodu pandemii koronawirusa Europejska Federacja Tenisa Stołowego postanowiła zakończyć grę na etapie półfinału. W nim Enea Siarka miała się mierzyć z niemieckim TTCBerlin Eastisde.

W kwalifikacjach olimpijskich bardzo wyjazd do Tokio wywalczyła między innymi Li Qian z reprezentacją Polski. Han Ying oprócz tego (w barwach Niemiec) błyszczała na turniejach rangi World Tour.

Damian Wiśniewski

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy