Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola wygrała na początek finału

/ARKA/
W swoim pierwszym spotkaniu w finałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 14 w Sopocie koszykarze Kuźni Koszykówki Stalowa Wola pokonali w środę Niedźwiadki Przemyśl.

KUŹNIA KOSZYKÓWKI STALOWA WOLA - Niedźwiadki Przemyśl 66:59 (12:25, 9:17, 24:7, 21:10)

Kuźnia: Koper 12, Paluch 4, Kiełb 3, Gortych 2, Iskra - Krzysik 22, Pecka 13, Gładysz 6, Krakowski 4, Bona, Materowski.

Po pierwszych dwóch kwartach stalowowolski zespół przegrywał 21:42 i wydawało się, że rywale z Przemyśla mogą być poza zasięgiem Kuźni. Po długiej przerwie nasza drużyna zagrała jednak już znacznie lepiej i zapewniła sobie ostatecznie zwycięstwo. Dobrze zagrał między innymi Remigiusz Krzysik, który trafił dziesięć razy za dwa punkty na czternaście prób, ważną trójkę w końcówce meczu trafił Grzegorz Pecka. W kolejnych meczach w grupie A Kuźnia zagra w czwartek z Pyrą Poznań, a w piątek z Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski. Do półfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z grupy.

W innym środowym meczu Kaprowiczanka przegrała z Pyrą 48:52.