Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laury dla drożdż

/ram/
- Na uroczystej gali w Baranowie Sandomierskim podsumowano trzecią edycję Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej, w której udział wzięło 110 firm i 28 gospodarstw.
- Na uroczystej gali w Baranowie Sandomierskim podsumowano trzecią edycję Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej, w której udział wzięło 110 firm i 28 gospodarstw. M. Radzimowski
- Laureaci Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2004 w komplecie.
- Laureaci Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2004 w komplecie. M. Radzimowski

- Laureaci Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2004 w komplecie.
(fot. M. Radzimowski)

- Jesteście drożdżami, które fermentując pokonują jedną z największych plag naszego regionu, bezrobocie - mówił marszałek województwa podkarpackiego Leszek Deptuła, podczas uroczystości wręczania Podkarpackich Nagród Gospodarczych 2004. W piątek na dziedzińcu Zamku w Baranowie Sandomierskim, prestiżowymi statuetkami i wyróżnieniami już po raz trzeci uhonorowano najlepsze i najprężniej działające firmy Podkarpacia.

Kapituła konkursu oceniała wiele aspektów działalności firmy. Istotna była rentowność sprzedaży, eksport, innowacyjność stosowanych technologii, dynamika zatrudnienia, dbałość o pracownika i jego rozwój zawodowy, działalność charytatywna na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego, nagrody, certyfikaty. W sumie piętnaście warunków, których zrealizowanie w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej, dla większości firm jest niemożliwe.

- Nasze województwo jest jednym z najbardziej dotkniętych problemem bezrobocia. I wiele firm boryka się z problemami, wielu przedsiębiorców nie jest w stanie walczyć z konkurencją i zawiesza działalność - mówi wojewoda podkarpacki Jan Kurp. - Dlatego takie nagrody jak Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, są szczególnie ważne, gdyż firmy startujące w konkursie tworzą ekonomiczną mapę Podkarpacia.

Konkurs PNG odbywał się w kilku etapach, ostatnim była czerwcowa wizytacja najlepszych firm. W skład kapituły oceniającej uczestników weszli miedzy innymi specjaliści z dziedziny gospodarki.

Jak skrupulatnie wyliczono, średni wzrost zatrudnienia w firmach ubiegających się o gospodarcze laury, w skali ubiegłego roku wyniósł 11 procent, a wzrost obrotów aż o 30 procent. W gronie laureatów Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2004 znalazły się firmy, które podwoiły w czasie ostatniego roku zatrudnienie i obroty. Tylko pogratulować takich sukcesów.

Statuetki i wyróżnienia

W tegorocznej edycji PNG swój udział zgłosiło 110 firm i 28 gospodarstw rolnych. Statuetki i wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach. Pośród firm mikro (zatrudnienie do 10 osób), najlepiej oceniono firmę "Saważ" z Rzeszowa, w gronie czterech wyróżnionych znalazły się także firmy z naszego regionu: "Slovorur" ze Stalowej Woli i "Delta" z Kolbuszowej Dolnej. W kategorii firmy małe (11-25 osób) statuetki otrzymały: Pracownia Projektowa "Promost Consulting" z Rzeszowa i "Pelmet" z Krościenka Wyżnego, wśród wyróżnionych znalazł się "Fullfarb z Raniżowa (powiat kolbuszowski). W gronie firm małych zatrudniających do 50 osób zwyciężyła Spółdzielnia Telekomunikacyjna "Wist" z Łąki, w grupie firm średnich (51 - 250 osób) statuetkę przyznano "Autometowi" z Sanoka, a w gronie wyróżnionych znalazła się firma NTB z Głogowa Małopolskiego, której właścicielem jest tarnobrzeżanin. W gronie firm dużych laury czekały na Zakłady Chemiczne "Organika - Sarzyna" z Nowej Sarzyny. Statuetki przyznano także w kategorii firmy zagranicznej w Polsce, gospodarstwo rolne, eksporter i dla firmy pięciolecia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie