Lek wycofany z obrotu! Sprawdź, czy masz go w apteczce!...

  Lek wycofany z obrotu! Sprawdź, czy masz go w apteczce! [NOWE OSTRZEŻENIE - 11.01.2019]

  mw-g

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kolejny lek wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny 14 grudnia 2018 wydał decyzję o wycofaniu z obrotu kolejnego leku.
  1/6
  przejdź do galerii

  Kolejny lek wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny 14 grudnia 2018 wydał decyzję o wycofaniu z obrotu kolejnego leku.

  Kolejny lek wycofany z obrotu! Główny Inspektorat Farmaceutyczny 14 grudnia 2018 wydał decyzję o wycofaniu z obrotu kolejnego leku. Mowa o leku Thiogamma Turbo-Set stosowanym przez pacjentów chorych na cukrzycę.

  GIF wycofuje lek!  GIF wycofuje ze sprzedaży kolejne leki. 14 grudnia Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał najnowsze ostrzeżenie o wycofaniu z obrotu leku dla chorych na cukrzycę.

  Lek o nazwie Thiogamma Turbo-Set zostały wycofany na terenie całego kraju. Decyzja GIF dotyczy konkretnej serii leku. Która seria leku została wycofana?

  GIF ostrzega: na terenie całego kraju wycofany z obrotu został lek

  Thiogamma Turbo-Set 600 mg/50 ml, roztwór do infuzji numer serii: 18H052, data ważności: 07.2021 rok  Sprawdź, czy masz wycofaną serię w domu!

  Podmiot odpowiedzialny - Woerwag Pharma GmbH & Co. KG

  Ostrzeżenie GIF: kolejny wycofany lek  Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego (Woerwag Pharma GmbH & Co. KG) dotycząca wycofania z obrotu ww. serii leku Thiogamma Turbo-Set. Decyzja została podjęta po tym, jak stwierdzono wyciek płynu w pojedynczych opakowaniach bezpośrednich produktu leczniczego.

  Decyzji o wycofaniu leku nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

  Thiogamma Turbo-Set wycofany z obrotu  Lek Thiogamma Turbo-Set stosuje się przy leczeniu bólu i parestezji (objawów takich jak pieczenie, kłucie, swędzenie lub mrowienie) w cukrzycowym uszkodzeniu nerwów (polineuropatia). Wskazania: zaburzenia czucia związane z polineuropatią cukrzycową.
  Flesz - Koniec L4 wchodzą teraz e-zwolnienia.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »