Li Qian wyeliminowana z mistrzostw Słowenii! Przegrała do jednego

/DASZ/
Li Qian wyeliminowana została w rozgrywanych w Velenje mistrzostw Słowenii.
Li Qian wyeliminowana została w rozgrywanych w Velenje mistrzostw Słowenii. Piotr Szpak
Rzadko się zdarza, by najlepsza Polska tenisistka stołowa, zawodniczka Forbetu Tarnobrzeg przegrywała seta w stosunku 1:11. Niestety, do takiej sytuacji doszło podczas rozgrywanych w Velenje Międzynarodowych Mistrzostw Słowenii.

Po wyeliminowaniu w pierwszej rundzie Hiszpanki Sary Ramirez, w kolejnym pojedynku Li Qian trafiła na Koreankę Ma Eum Song, którą pokonała po siedmiosetowej walce 4:3 (4:11, 11:8, 11:3, 7:11, 12:10, 4:11, 11:3). W walce o awans do ćwierćfinału mistrzostw "Mała" trafiła na czołową zawodniczkę świata Chinkę Guo Yue. Pierwszego seta Yue wygrała aż 11:1, obejmując prowadzenie 5:0, co spowodowało, że Li Qian jakby odpuściła tego seta. Później było już lepiej, w drugiej partii "Mała" wygrywała 8:6, 9:8, a mimo to przegrała do dziewięciu.

W trzeciej partii wyrówna walka trwała tylko do stanu 6:5 dla Yue, która zdobyła wtedy trzy "oczka" z rzędu rozstrzygając losy tej partii. W czwartym secie wyrównanej walki nie brakowało, ale decydujące słowo należało do Chinki. Awans do grona 16 najlepszych zawodniczek słoweńskich mistrzostw jest jednak sukcesem "Małej".

Z turniejem deblowym pożegnała się już inna z zawodniczek Forbetu Renata Stribikova, która grając w parze z Czeszka Ivetą Vacenowską uległy w pierwszej rundzie turnieju głównego Chinkom Sirin He/Melek Mu 1:3 (6:11, 11:7, 7:11, 6:11).