Medale dla lekkoatletów ze Stalowej Woli i Tarnobrzega w Mistrzostwach Europy Weteranów

/ARKA/
Stanisław Łańcucki z Victorii Stalowa Wola zdobył srebrny medal w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Weteranów. Arkadiusz Kielar
Świetnie spisali się nasi reprezentanci w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Weteranów, Mieczysław Rutyna z Tarnobrzega i Stanisław Łańcucki ze Stalowej Woli. Obaj wywalczyli medale, ten pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium.

Mieczysław Rutyna (rocznik 1931) wywalczył złoty medal w chodzie na 5000 metrów w mistrzostwach, które rozgrywane są w tym roku w trzech krajach, w polskim Zgorzelcu, niemieckim Zittau i czeskim Hradku. Nasz zawodnik był najlepszy w kategorii M80, czyli zawodników od 80 do 85 lat.

Świetnie wypadł też Stanisław Łańcucki, który wywalczył srebrny medal w biegu na 3 kilometry z przeszkodami. Reprezentant stalowowolskiej Victorii (rocznik 1958), startujący w kategorii M50 (od 50 do 55 lat), przegrał tylko ze Szwedem Bjornem Hellgrenem.

Więcej we wtorkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.