Medale dla najmłodszych pływaków Delfina Tarnobrzeg

(PISZ)
Łucja Zych z Delfina Tarnobrzeg odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki.
Łucja Zych z Delfina Tarnobrzeg odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki. Archiwum klubowe
Na rzeszowskiej pływalni rozpoczęła się jesienna edycja podkarpackiej ligi pływackiej dzieci 10 i 11-letnich. W zawodach startowało 270 zawodników i zawodniczek, a Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 24-osobowa ekipa w składzie.

Miłą niespodziankę sprawiła dwójka zawodników Łucja Zych i Szymon Skulski, która wygrała klasyfikację dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki wśród 11-latków.
Szymon Skulski zajął pierwsze miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym uzyskując czas 31,00 sekundy. Był też najlepszy na 50 m motylkiem 33,60; Łucja Zych zajęła pierwsze miejsce na 50 m dowolnym 36,01, była też najlepsza na 50 m stylem grzbietowym 39,50; Amelia Ślęczka zajęła drugie miejsce 100 m stylem klasycznym 1:39,71.

Punktowane miejsca zajęły też: Zuzanna Garbacz, która była szósta na 50 m stylem motylkowym 42,73; Marcelina Zięba szósta na 100 m stylem grzbietowym 1:33,26; Szymon Brzozowski, siódmy na 50 m stylem dowolnym 37,75.