Medalowe żniwo chodziarzy z Podkarpacia

/PISZ/
Monika Maziarz ze Stali Mielec zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w Spale. fot. Piotr Szpak
Na naszych chodziarzy zawsze można było liczyć. To za ich sprawą podczas rozgrywanych Spale Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Lekkiej atletyce województwo podkarpackie ma na swym koncie już piec medali, złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.

Ten najcenniejszy złoty medal wywalczyła w rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 3000 metrów zawodniczka mieleckiej Stali Monika Maziarz, która uzyskała czas 14.46,37 min. Drugi medal, srebrny dla naszego regionu zdobył w rywalizacji juniorów na dystansie 5000 metrów Jakub Stala ze Stali Mielec uzyskując czas - 22.24,37 min.

- To by piękny występ. Monika Maziarz prowadziła od startu do mety, a bardzo dobrze spisał się Kuba Stala, który zasłużenie wywalczył wicemistrzostwo Polski. Szkoda Monika Kaczor, która bliska była zdobycia brązowego medalu w rywalizacji juniorek młodszych. Nasz region zawsze słynął z chodziarzy i tak jest nadal - cieszyła się wczoraj wieczorem trenerka chodu w mieleckiej Stali Marzena Kulig.

Pozostałe medale dla Podkarpacia wywalczyli przedstawiciele chodu z Bratkowic oraz Dębicy. Dziś i jutro kontynuacja mistrzostw. Nasz region ma w mistrzostwach jeszcze kilkoro reprezentantów, którzy powinni powalczyć o miejsca na podium.