Medalowy występ pływaków Delfina Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Trenerka Angelika Michalik ze swymi podopiecznymi Łucją Zych oraz Szymonem Skulskim. Archiwum klubowe
Z udziałem zawodniczek i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg na pływalni w Ropczycach odbyły się zawody pływackie z okazji Dni Ziemi Ropczyckiej.

Startowało w nich 220 zawodników i zawodniczek z 19 klubów. Barwy Delfina, klubu działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu reprezentowało 14 osób: Szymon Skulski, Łucja Zych, Maksymilian Płaneta, Otylia Błażejczak, Aleksandra Jochaniak, Aleksandra Kozłowska, Milena Włodarczyk, Bartłomiej Skwara, Patryk Bałata, Szymon Brzozowski, Jakub Kalita, Dawid Moskot, Bartłomiej Bzdyra oraz Oliwia Wójcikowska.

Tarnobrzeska ekipa zdobyła 11 medali (7 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe) zajmując w klasyfikacji drużynowej szóste miejsce. Najlepszymi zawodnikami zawodów w swoich kategoriach wiekowych byli: Łucja Zych, która zdobyła trzy złote medale w wy ścigach na 50 metrów stylem dowolnym 0:35,57, 50 metrów grzbietowym 0:38,63, 100 grzbietowym 1:24,78 oraz brązowy na 100 m zmiennym 1:34,93. Szymon Skulski zdobył dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym 30,48 i motylkowym 33,85 oraz dwa srebrne na 100 m dowolnym 1:13,86 i zmiennym 1:24,44. Świetnie zaprezentował się uczeń z klasy Maksymilian Płaneta, który wywalczył dwa złote medale na 50 m stylem klasycznym 52,32 i 100 m klasycznym 1:55,69. Jego koleżanka z klasy Otylia Błażejczak wywalczyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym 52,62 zajmując także dwa czwarte miejsca.

- Pozostali poprawili swoje rekordy życiowe i jestem z ich postawy bardzo zadowolona – twierdziła trenerka tarnobrzeskich pływaków Angelika Michalik.