Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miłośnicy origami poznali nowe techniki składania papieru (zdjęcia)

/ebnis/
Angelika Karolewska pokazuje swoją zwycięską pracę.
Angelika Karolewska pokazuje swoją zwycięską pracę. Ewa Bożek
To była prawdziwa uczta dla miłośników origami. W Stalowej Woli przez trzy dni, od piątku do niedzieli można było podpatrywać mistrzów w robieniu małych dzieł tą techniką i samemu uczyć się robienia origami.

Wszystko w ramach III edycji festiwalu "Wędrówki po krainie origami". Najbardziej aktywni w organizowaniu całej imprezy to Publiczne Szkoły Podstawowe numer 1 i 7 w Stalowej Woli oraz Zespół Szkół numer 2 w Nisku.

Każdego dnia były prowadzone dla chętnych warsztaty origami oraz imprezy plenerowe. Jeszcze w piątek poznaliśmy zwycięzców konkursu dzieł origami w różnych technikach w ramach festiwalu.

Angelika Karolewska zdobyła aż dwie pierwsze nagrody w kategorii "pudełka" i "oribana" (kwiaty wykonywane metodą origami - przyp.red.). Origami pasjonuje się od 4 lat. Zaczęło się od warsztatów origami organizowanych w szkole podstawowej. I choć teraz jest już gimnazjalistką, to dalej odwiedza swoją podstawówkę i uczęszcza na te warsztaty.

- To wciąga. Ja robię naprawdę bardzo wiele i różnych rzeczy. Często dołączam do dawanych rodzinie czy znajomym prezentów, coś wykonanego metodą origami, jakiegoś słonika, czy kwiatek. Robienie takich rzeczy daje szczęście - nie ukrywa Angelika.

Klaudia Kochman i Paulina Strzaszewska robią origami od dwóch lat. Najlepiej wychodzą im bryły. One także lubią robić techniką origami prezenty dla innych.

Rafał Sabat, prezes Polskiego Towarzystwa Origami, który przyjechał na naszą imprezę nie dziwi się, że origami interesuje się tak dużo dzieci i młodych ludzi.
- To jest coś fascynującego. Jak się już zacznie robić origami to trudno się z tym zajęciem rozstać. To zadziwiające, że z jednej kartki papieru można zrobić tak dużo różnych rzeczy - przyznaje.

Jego przygoda z origami rozpoczęła się w 1986 roku i trwa do dziś. Jak mówi origami uczy między innymi cierpliwości.

Dodaje, że PTO bardzo chętnie współpracuje z naszym regionem, ponieważ w Stalowej Woli i Nisku działają prężne koła origami, wokół których da się wyczuć bardzo pozytywną atmosferę.

Warto dodać, że origami w całej Polsce interesuje się około 50 tysięcy osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie