Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadbereżny zaczął przegląd osiedli w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Spotkanie w rynku, radna Maria Chojnacka, prezydent Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący rady Stanisław Sobieraj.
Spotkanie w rynku, radna Maria Chojnacka, prezydent Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący rady Stanisław Sobieraj. Zdzisław Surowaniec
Prezydent Lucjusz Nadbereżny rozpoczął w środę wiosenny, osobisty przegląd osiedli, z udziałem radnych i pracowników Urzędu Miasta. Mimo deszczu, spotkał się na rozwadowskim rynku z dziennikarzami.

Radna Maria Chojnacka powiedziała: - Cieszę się i dziękuję w imieniu mieszkańców, że najbardziej zaniedbana część miasta zaczyna być doceniana. Oprócz remontów ulic, ruszy także modernizacja chodników oraz poprawa bezpieczeństwa, między innymi na osiedlu Widok, ulicy Harcerskiej i Czwartaków.

Codziennie, do południa, o ile pozwoli na to aura, na miasto wyruszy na oznakowanym planszą rowerze „mobilny koordynator osiedlowy, pracownik urzędu.

- Codziennie, na miejskim rowerze, będzie podróżował po naszych osiedlach dokonując codziennego przeglądu porządku, estetyki osiedlowej. Będzie miał do tego odpowiednie narzędzia i pełnomocnictwa, aby po przejeździe osiedlowym, kiedy wróci do urzędu, sporządzić odpowiedni raport do odpowiednich naczelników wydziałów - tłumaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Objazdów będzie dokonywał pracownik urzędu miasta. Poruszał się będzie oznakowanym rowerem. Mieszkańcy będą mogli go zatrzymać, porozmawiać z nim i przekazać mu sugestie co do zmian na swoim osiedlu. Z koordynatorem można się skontaktować również telefonicznie. Jest to Grzegorz Jachim, numer telefonu 784 427 349.

Nowością będzie także aplikacja „naprawmyto.pl” za pomocą której mieszkańcy będą mogli zgłaszać usterki, które ich zdaniem powinny być naprawione. Może to być dziura w chodniku, zdewastowany przystanek, śmietnik czy zniszczone ogrodzenie.

Z aplikacji można skorzystać, wchodząc na stronę stalowowolskiego Urzędu Miasta, następnie klikając w zakładkę "Naprawmy to". Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji za pomocą telefonu. Interwencje, które będziemy zgłaszać mają formę ogólnodostępnych alertów podzielonych na pięć kategorii: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda, inne. GPS określa nasze położenie i lokalizację zdarzenia, z kolei użytkownicy muszą tylko dodać zdjęcie i krótko problem opisać. Będzie on monitorowany do czasu jego rozwiązania a my dostaniemy informację zwrotną.Dla przykładu z tego typu aplikacji korzysta już między innymi Lublin. Na 8 tysięcy zgłoszeń, pięć tysięcy załatwiono już pozytywnie.

Jak poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny nie rezygnuje z osiedlowych spotkań pod namiotem. Są one zaplanowane na jesień tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie