Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze niezależne filmy świata z Festiwalu Grand OFF możesz obejrzeć w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Zobacz program

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
To będzie niedziela z niezależnym kinem. 22 października w Tarnobrzeskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dziesięć filmów krótkometrażowych nagrodzonych podczas Festiwalu Grand OFF. Będzie to pierwszy taki pokaz w Tarnobrzegu. Projekcjom towarzyszy spotkanie z operatorem filmowym Aleksandrem Dylem. Wstęp jest wolny.

Najlepsze niezależne filmy świata i spotkanie z operatorem Aleksandrem Dylem w 22 października w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Zabawne, niepokojące, dające nadzieję, wstrząsające – takie dzieła filmowe zostaną wkrótce zaprezentowane w Tarnobrzeskim Domu Kultury podczas pokazu najlepszych filmów niezależnych 16. edycji Grand OFF. Festiwal ten odbywa się od 2006 roku.

Jego celem jest wyróżnienie i zaprezentowanie szerszej widowni produkcji kina niezależnego z całego świata. Towarzyszy mu szereg pokazów w całym kraju. W tym roku po raz pierwszy projekcje odbędą się w Tarnobrzegu.

W niedzielne popołudnie i wieczór 22 października w Tarnobrzeskim Domu Kultury będzie można obejrzeć 10 filmów nagrodzonych w tegorocznej edycji. Będą to zarówno obrazy dokumentalne, jak i fabularne, a także animacje. Ich autorzy poruszają kwestie wolności, szansy, życiowych wyborów, ale są też wśród nich lekkie, komediowe, zaskakujące opowieści.

Każdemu z nich towarzyszyć będzie dyskusja, którą poprowadzi współorganizatorka wydarzenia Justyna Uchańska.

Zaplanowano także spotkanie z gościem specjalnym, którym będzie Aleksander Dyl - operator filmowy, fotograf, reżyser, autor filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym o tematyce związanej z naszym regionem, jak „Prowincjonalny Trójkąt Artystyczny” o Marianie Ruzamskim, czy „Siarkobiografia”.

Wstęp na pokazy jest wolny. Początek o godz. 16.

O Festiwalu

Festiwal Grand OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Organizatorem jest Fundacja Cinema Art. Powołane do życia w 2006 r. nagrody to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody wręczane są na festiwalowej Gali, która odbywa się końcem roku.

Na każdym festiwalu także wręczane są nagrody dla gości specjalnych. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew, Jerzy Stuhr, Ewa Wiśniewska, Witold Kon i Magdalena Zawadzka.

Obecnie trwa nabór filmów do kolejnej edycji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.grandoff.eu

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie