Najmłodsi lekkoatleci rywalizowali w Stalowej Woli. Gościem specjalnym była Joanna Jóźwik

Kamil Jóźwik
W niedzielę na obiektach MOSiR w Stalowej Woli odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Dzieci Starszych i Młodszych. Świetnie wypadli w nich reprezentanci gospodarzy.

Zawodniczki i zawodnicy Victorii łącznie zdobyli aż siedemnaście medali (trzy złote, siedem srebrnych i siedem brązowych). To najlepszy dorobek wśród wszystkich uczestniczących w imprezie klubów. Klasyfikację drużynową wygrała jednak ekipa Resovii (16 krążków, w tym osiem złotych), na drugim miejscu uplasował się UKS Tempo Przemyśl (12, cztery złote), stalowowolanie zajęli miejsce na najniższym stopniu podium.

Po medale z najcenniejszego kruszcu dla Victorii sięgali: Aleksander Szwajka w biegu na 1000 metrów (kategoria wiekowa U-14) z czasem 2:53.99, Kornelia Butryn na dystansie 600 metrów (U-14) z rezultatem 1:43.84 oraz Oliwia Gut w rywalizacji na 100 metrów (U-14) osiągając wynik 12.62.

Trzy złote krążki zawisły także na szyjach reprezentantów MKS Stali Nowa Dęba (czwarta pozycja w klasyfikacji drużynowej). W biegu na 600 metrów (U-12) triumfowała, z czasem 1:56.84, Weronika Markowicz, na tym dystansie bezkonkurencyjny był jej klubowy kolega Dominik Serafin (1:56.66), a Agata Puzio okazała się najlepsza w rywalizacji w skoku w dal (4.95).

Czterokrotnie na podium niedzielnych mistrzostw stawali zawodnicy MKL Sparty Stalowa Wola. Jakub Krasowski w skoku wzwyż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,45 metra wyprzedzając dwóch zawodników Victorii: Patryka Gurdaka i Roberta Uldynowicza (obaj po 1,40). Jakub Kata (kategoria U-12) zwyciężył za to w biegu na 60 metrów osiągając rezultat 8.80.
Dodajmy, że gościem specjalnych imprezy była wychowanka Victorii, brązowa medalistka mistrzostw Europy i jedna z najlepszych polskich biegaczek ostatnich lat Joanna Jóźwik, która osobiście gratulowała medalistom.

ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?