„Narodziła nam się Dobroć” - wyśpiewały chóry ze Stalową...

  „Narodziła nam się Dobroć” - wyśpiewały chóry ze Stalową Orkiestrą

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na parterze Stalowa Orkiestra, na scenie Chór dziecięcy Dulcis Cantus i Chór Kameralny
  1/18
  przejdź do galerii

  Na parterze Stalowa Orkiestra, na scenie Chór dziecięcy Dulcis Cantus i Chór Kameralny ©Zdzisław Surowaniec

  Narodziła nam się Dobroć – koncertu kolęd pod takim tytułem można było posłuchać w piątek w Miejskim Domu Kultury.


  Kolędy śpiewane są od zawsze. Można tak powiedzieć, skoro najstarsze pieśni bożonarodzeniowe pochodzą z XVI wieku. Wszyscy lubimy śpiewać znane od dzieciństwa opisy radości i chwały z narodzenia Pana.

  Także w Miejskim Domu Kultury co roku rozbrzmiewa koncert kolęd. W tym roku koncert obdarzony został tytułem „Narodziła nam się Dobroć”. Był to koncert z udziałem reprezentantów wszystkich pokoleń chórzystów z Miejskiego Domu Kultury oraz Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Stalowej Woli.

  Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek, można było usłyszeć również te mniej znane. Chór Kameralny wykonał kolędę „Narodziła nam się Dobroć” Stanisława Hadyny w opracowaniu Bartosza Kanacha. Chór Mały Cantus zaśpiewał „O mój Jezusiczku” ze zbioru „Grudniowa Pora” powstałego w okresie stanu wojennego. Najmłodsi chórzyści zaprezentowali natomiast nowe pastorałki i piosenki. Wystąpili: Chór dziecięcy Dulcis Cantus, Chór dziecięcy Mały Cantus, Chór dziewczęcy Puellarum Cantus, Chór chłopięcy Cantus, Chór Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy, Chór Kameralny, Stalowa Orkiestra. Przygotowanie koncertu: dyrygenci Katarzyna Pisera, Jerzy Augustyński, Bartosz Kanach i Błażej Mokrzak. Prowadzenie koncertu Sylwia Wojdyła.

  To nie koniec kolędowania w Miejskim Domu Kultury. W poniedziałek 21 stycznia Lasowiacy zapraszają na niezwykły wieczór „Betlejem Lasowiackie”, podczas którego ponownie, wśród tańców, kolęd i pastorałek będzie można przeżyć cud narodzin Zbawiciela. - Bądźmy razem, weselmy się i ufajmy w dobro, jakie spływa na nas wraz z owym świętym wydarzeniem - zachęcają organizatorzy.

  Wystąpią: Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, Chór Kameralny, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” imienia Ignacego Wachowiaka, Kapela Lasowiacka, Studium Wokalne „Prymka” i członkowie Klubu Seniora „Jarzębinka”. Reżyseria: Teresa Barbara Myśliwiec, scenariusz Janina Wań na motywach „Betlejem Polskie”, scenografia: Lidia Biernat, choreografia: Marek Zaremba, przygotowanie muzyczne Jerzy Augustyński, Bartosz Kanach, Mieczysław Paruch, Teresa Barbara Myśliwiec.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!