„Narodziła nam się Dobroć” - wyśpiewały chóry ze Stalową...

  „Narodziła nam się Dobroć” - wyśpiewały chóry ze Stalową Orkiestrą

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na parterze Stalowa Orkiestra, na scenie Chór dziecięcy Dulcis Cantus i Chór Kameralny
  1/18
  przejdź do galerii

  Na parterze Stalowa Orkiestra, na scenie Chór dziecięcy Dulcis Cantus i Chór Kameralny ©Zdzisław Surowaniec

  Narodziła nam się Dobroć – koncertu kolęd pod takim tytułem można było posłuchać w piątek w Miejskim Domu Kultury.


  Kolędy śpiewane są od zawsze. Można tak powiedzieć, skoro najstarsze pieśni bożonarodzeniowe pochodzą z XVI wieku. Wszyscy lubimy śpiewać znane od dzieciństwa opisy radości i chwały z narodzenia Pana.

  Także w Miejskim Domu Kultury co roku rozbrzmiewa koncert kolęd. W tym roku koncert obdarzony został tytułem „Narodziła nam się Dobroć”. Był to koncert z udziałem reprezentantów wszystkich pokoleń chórzystów z Miejskiego Domu Kultury oraz Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Stalowej Woli.

  Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek, można było usłyszeć również te mniej znane. Chór Kameralny wykonał kolędę „Narodziła nam się Dobroć” Stanisława Hadyny w opracowaniu Bartosza Kanacha. Chór Mały Cantus zaśpiewał „O mój Jezusiczku” ze zbioru „Grudniowa Pora” powstałego w okresie stanu wojennego. Najmłodsi chórzyści zaprezentowali natomiast nowe pastorałki i piosenki. Wystąpili: Chór dziecięcy Dulcis Cantus, Chór dziecięcy Mały Cantus, Chór dziewczęcy Puellarum Cantus, Chór chłopięcy Cantus, Chór Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy, Chór Kameralny, Stalowa Orkiestra. Przygotowanie koncertu: dyrygenci Katarzyna Pisera, Jerzy Augustyński, Bartosz Kanach i Błażej Mokrzak. Prowadzenie koncertu Sylwia Wojdyła.

  To nie koniec kolędowania w Miejskim Domu Kultury. W poniedziałek 21 stycznia Lasowiacy zapraszają na niezwykły wieczór „Betlejem Lasowiackie”, podczas którego ponownie, wśród tańców, kolęd i pastorałek będzie można przeżyć cud narodzin Zbawiciela. - Bądźmy razem, weselmy się i ufajmy w dobro, jakie spływa na nas wraz z owym świętym wydarzeniem - zachęcają organizatorzy.

  Wystąpią: Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, Chór Kameralny, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” imienia Ignacego Wachowiaka, Kapela Lasowiacka, Studium Wokalne „Prymka” i członkowie Klubu Seniora „Jarzębinka”. Reżyseria: Teresa Barbara Myśliwiec, scenariusz Janina Wań na motywach „Betlejem Polskie”, scenografia: Lidia Biernat, choreografia: Marek Zaremba, przygotowanie muzyczne Jerzy Augustyński, Bartosz Kanach, Mieczysław Paruch, Teresa Barbara Myśliwiec.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love