Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie będzie stadionu lekkoatletycznego w Tarnobrzegu. Miasto ma inne plany

Grzegorz LIPIEC
To właśnie w tym miejscu mógłby powstać stadion lekkoatletyczny w Tarnobrzegu. Zdaniem Mieczysława Żarnowskiego, pierwszego trenera znakomitego chodziarza sportowego Roberta Korzeniowskiego, teren między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 a ulicą Dworcową to idealne miejsce na tego typu inwestycję.
To właśnie w tym miejscu mógłby powstać stadion lekkoatletyczny w Tarnobrzegu. Zdaniem Mieczysława Żarnowskiego, pierwszego trenera znakomitego chodziarza sportowego Roberta Korzeniowskiego, teren między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 a ulicą Dworcową to idealne miejsce na tego typu inwestycję. Grzegorz Lipiec
Mieczysław Żarnowski, pierwszy trener naszego najlepszego chodziarza Roberta Korzeniowskiego, apeluje o szybką budowę stadionu lekkoatletycznego w Tarnobrzegu.

O planach budowy obiektu lekkoatletycznego w naszym mieście pisaliśmy już wielokrotnie. Po wielu perturbacjach ustalono miejsce powstania stadionu między ulicą Dworcową a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1. Niestety, roboty budowlane nawet się nie rozpoczęły.

Tarnobrzeg ma wspaniałe tradycje lekkoatletyczne, warto w tym miejscu przypomnieć choćby to, że były mistrz świata i złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski swą przygodę ze sportem rozpoczął w Miejskim Klubie Sportowym Tarnobrzeg u boku trenera Mieczysława Żarnowskiego, który przed kilkoma laty zainicjował temat budowy stadionu lekkoatletycznego w tym mieście.

Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH

Mieczysław Żarnowski to wielki pasjonat lekkoatletyki. - Owszem, mamy w Tarnobrzegu miejsca, gdzie młodzież może pograć w piłkę nożną czy też koszykówkę - mówi. - Ale co mają zrobić miłośnicy "królowej sportu"? Właśnie z myślą o tych osobach przygotowałem projekt budowy obiektu, na którym znajdą się bieżnia, rzutnie dla kulomiotów, oszczepników, dyskoboli, skocznia, a także miejsce, gdzie mogą trenować skoczkowie wzwyż oraz o tyczce.

Jak dodaje Mieczysław Żarnowski, wybudowanie obiektu lekkoatletycznego w naszym mieście przyniesie wiele korzyści. - Na takim stadionie mogłyby być rozgrywane zawody międzyszkolne, a także w przyszłości krajowe imprezy rangi mistrzowskiej - tłumaczy Mieczysław Żarnowski. - Dlatego też lokalizacja między ulicą Dworcową a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ulicy Kopernika uważam za najlepszą. Jest tutaj wystarczająco dużo miejsca na obiekt wraz z całą infrastrukturą, czyli zapleczem sanitarnym, trybunami oraz parkingiem.

WIELKA INWESTYCJA PRZY "DZIESIĄTCE"

Pomysłodawca budowy stadionu lekkoatletycznego jest zaniepokojony brakiem działań, mających na celu znalezienie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na powstanie obiektu "królowej sportu" w Tarnobrzegu.
W miejskim budżecie na 2010 rok nie ma zarezerwowanych pieniędzy na ten cel. Na razie wszystkie siły i środki są skupione na innej ogromnej miejskiej inwestycji sportowej, jaką jest budowa Euroboiska przy Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie