Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Grębowa pięknie rośnie

Marcin RADZIMOWSKI
Prace przy budowie obwodnicy Grębowa przebiegają zgodnie z planem, efekty widać.
Prace przy budowie obwodnicy Grębowa przebiegają zgodnie z planem, efekty widać. Marcin Radzimowski
Z każdym tygodniem coraz wyraźniej widać, gdzie przebiegała będzie obwodnica Grębowa (powiat tarnobrzeski). W miejscu, gdzie jeszcze niedawno był las, zarośla i nieużytki, "wyrosła" nowa droga.

TAKA BĘDZIE DROGA

TAKA BĘDZIE DROGA

Długość - 5 kilometrów
Szerokość jezdni - 7 metrów
Szerokość poboczy - 2 metry
Powierzchnia chodników - 1.216 m. kw.
Oświetlenie - 23 latarnie

Wywrotki wożące piach, ziemię i tłuczeń, drogowe walce wibracyjne utwardzające podłoże i dziesiątki pracowników od kilku tygodni każdego dnia widać na placu budowy obwodnicy Grębowa. Plus jest taki, że budowa nowej drogi praktycznie wcale nie utrudnia życia kierowcom podróżującym na trasie Tarnobrzeg - Stalowa Wola. Obwodnica bowiem przebiegać będzie częściowo przez las, na terenach pokopalnianych, a także przez pola i nieużytki.
Droga zaczynała się będzie na 21 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 871, kończyła na 26 kilometrze, obok mostu na Łęgu. To właśnie tam, na końcowym odcinku budowy, przed wykonawcami stało spore wyzwanie - przed stworzeniem nasypu drogi trzeba było wpakować setki wywrotek ziemi i piachu, aby wyrównać bagnisty teren.

Pogoda póki co sprzyja, dlatego na placu budowy duży ruch. To jednak nawet nie półmetek prac, bo w ramach inwestycji oprócz asfaltowej drogi wykonane zostaną pobocza, rowy melioracyjne odkryte i zakryte, przepusty drogowe, nasypy, ekrany akustyczne przy kilku domach, chodniki i oświetlenie uliczne. Konieczne też będzie przełożenie fragmentów rurociągów gazowych, kanalizacji, wodociągu i sieci elektrycznych.

Według projektu inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 października 2011 roku. Wykonawcami prac jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic, KEM Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej, KEM - Tyskie Drogi Sp. z o.o. z Tychów oraz Gokart International Sp. z o.o. w Rzeszowie (dokumentacja). Projekt opracowało konsorcjum inżynierskie: Zamojska dyrekcja inwestycji ZDI oraz ZUB Inżynier z Białej Podlaskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie