Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Orszak Trzech Króli w Stalowej Woli przeszedł do Świętej Rodziny z kolędami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Trzech Królowie symbolizowali Europę, Azję i Afrykę i w finale orszaku oddali cześć Dziecinie
Trzech Królowie symbolizowali Europę, Azję i Afrykę i w finale orszaku oddali cześć Dziecinie Zdzisław Surowaniec
W uroczystość Objawienia Pańskiego zwanego także Świętem Trzech Króli zorganizowany został w Stalowej Woli Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy hasło przewodnie. W tym roku było nim „Odnowi oblicze tej ziemi”.

Hasło nawiązuje do wypowiedzianych czterdzieści lat temu słów świętego papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki w Warszawie, nawołujących do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc.

Te właśnie słowa papieskiej modlitwy do Boga „Niech zstąpi duch Twój. Niech zstąpi Duch Twój i odnosi oblicze ziemi. Tej ziemi” zostały przypomniane na zakończenie Mszy świętej poprzedzającej orszak, w kościele Miłosierdzia Bożego „Źródło” w parafii świętego Floriana.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane publicznie na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, mieszkańcy tworzą to niezwykłe przedstawienie.

W Stalowej Woli Orszak został zorganizowany po raz siódmy. Tym razem jednak Orszak Trzech Króli przeszedł nie ulicami Stalowej Woli. Po Mszy świętej Orszak przemaszerował sto metrów na plac przy kościele świętego Floriana. Orszak zorganizowali uczniowie i nauczyciele Liceum Katolickiego.

Jak co roku uczestnikom orszaku rozdawane były śpiewniki, korony oraz okolicznościowe naklejki. Mimo zimna, ślizgawicy, panowała radosna świąteczna atmosfera, dzieci śpiewały kolędy. Tłumy mieszkańców przyglądały się czterem scenom walki dobra ze złem.

Na finał pastuszkowie i „trzej królowie”, symbolizujący kraje Europy, Azji i Afryki, pokłonili się Świętej Rodzinie i Maleńkiemu, który przyszedł na świat zbawić ludzi.

Święto Trzech Króli jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Pod koniec każdej Mszy świętej święcone było kadzidło i kreda. Wonią kadzidła wierni wypełniali domy, a kredą znaczyli drzwi swoich mieszkań, wypisując na nich inicjały Mędrców ze Wschodu, Trzech Króli: K+M+B lub C+M+B oraz cyfry Nowego Roku kalendarzowego 2019. C+M+B to skrót pochodzący od łacińskiej sentencji Christus Mansionem Benedicat, która oznacza „(Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku



Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?



Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]




NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?



500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie