MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Partnerzy i inwestorzy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawiali o rozwoju i wyzwaniach. Liderzy zostali wyróżnieni. Zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Doroczne spotkanie z inwestorami i partnerami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w Baranowie Sandomierskim.
Doroczne spotkanie z inwestorami i partnerami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w Baranowie Sandomierskim. Wioletta Wojtkowiak
Na dorocznym spotkaniu z inwestorami i partnerami Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro - Park Wisłosan podsumowała wyniki działalności przedsiębiorców. Wręczono także specjalne statuetki.

Doroczne spotkanie z inwestorami i partnerami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w Baranowie Sandomierskim

W Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim odbyło spotkanie inwestorów i partnerów obszaru Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedsiębiorców TSSE, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy obszaru strefy, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych, szkół i uczelni w regionie oraz zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie i kierownictwo oddziału ARP w Tarnobrzegu.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie statuetek okolicznościowych. Nagrodę Lidera Współpracy Samorządowej otrzymał Wiesław Ordon – burmistrz Nowej Dęby. Liderem Instytucji Otoczenia Biznesu zostało Stowarzyszenie Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

Lider Inwestorów 2023 w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw to firma Stolarstwo Tomasz Wróbel z z Wólki Tanewskiej na Podkarpaciu.

W kategorii duża firma tytuł Lidera Inwestorów przyznano firmie Brüggen Polska, produkującej w Celejowie produkty śniadaniowe.

Podczas spotkania panelowego dyskutowano o atutach i zagrożeniach w dalszym rozwoju aktywności gospodarczej na terenach tarnobrzeskiej strefy w obliczu uwarunkowań ekonomicznych, prawnych, rynku pracy, a także sytuacji w przygranicznych regionach wschodniej granicy RP i sąsiadującymi z nimi obszarami Euro – Parku Wisłosan.

W panelu uczestniczyli przedstawiciele partnerów TSSE: Marta Majewska - burmistrz Hrubieszowa i wiceprzewodnicząca Rady Obszaru TSSE, Mirosław Odziemczyk – pełnomocnik zarządu PAIH SA do spraw Współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi, Tomasz Prucnal – dyrektor finansowy spółki Erkado, Marek Sienkiewicz - doradca podatkowy w Deloitte, Tomasz Wróbel – prezes zarządu spółki Meble Wróbel.

Ekspert Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Leszek Kołodziejczyk przedstawił przedsiębiorcom możliwości skorzystania z programów rządowych w zakresie ekspansji firm na rynki zagraniczne i promocji polskiego biznesu za granicą. Wsparcie dla przedsiębiorców obejmuje m.in. analizę potencjału eksportowego, organizację spotkań i misji biznesowych, opracowanie strategii ekspansji na wybrane rynki, wsparcie w kontaktach z administracją oraz promocję firm i marek na międzynarodowych rynkach.

Wyniki Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawione przed dyrektora tarnobrzeskiego oddziału ARP Tomasza Miśko to:

  • 301 udzielonych zezwoleń i decyzji o wsparciu
  • 31 500 utworzonych miejsc pracy
  • 25,5 mld zł wydatków inwestycyjnych
  • 222 przedsiębiorców z ważnymi decyzjami
  • 69 procent firm polskich
  • 31 procent firm zagranicznych
  • Wybudowano 11 obiektów przemysłowych o powierzchni 60 000 m2
  • Branże wiodące: metalowa, budowlana, spożywcza, tworzyw sztucznych, elektroniczna, automotive
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie