Pewna wygrana tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg

/DASZ/
Renata Strbikova wygrała w Polkowicach z Natalią Michorczyk bez najmniejszych problemów. Grzegorz Lipiec
Nadspodziewanie łatwo w meczu ekstraklasy poradziły sobie tenisistki stołowe najlepszej drużyny w Polkowicach. Gospodynie, choć dysponują silnym składem nie były w stanie wygrać choćby seta.

MKSTS Polkowice - ZAMEK TARNOBRZEG 0:3

Katarzyna Grzybowska - Jia Jun 0:3 (7:11, 6:11, 6:11), Agata Pastor - Li Qian 0:3 (7:11. 6:11, 2:11), Natalia Michorczyk - Renata Strbikova 0:3 (3:12. 2:12, 12:14).

Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna z Tarnobrzega, ale chyba niewielu spodziewało się, że przyjezdne wygrają bez straty seta.

Najciekawsza była pierwsza gra spotkania, w której okrzyknięta jako walki talent reprezentantka Polski na ubiegłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie Katarzyna Grzybowska zmierzyła się z Chinką Ja Jun. Grająca w tarnobrzeskiej drużynie Azjatka zaprezentowała całą gamę trudnych do odbioru serwisów, przy których Grzybowska była bezradna i choć bardzo się starała to na dobrych chęciach się skończyło.

W drugim pojedynku Agata Pastor toczyła z Li Qian wyrównaną walkę tylko przez dwa pierwsze sety. Odwrotnie było w grze Renaty Strbikovej z Natalia Michorczyk. Pierwsze dwa sety Czeszka wygrała bez najmniejszych problemów i dopiero w trzeciej partii jej rywalka stawiła opór.