Pewne zwycięstwo siatkarek Stali Mielec

/PISZ/
Nie było niespodzianki i siatkarki mieleckiej Stali (z prawej Dorota Ściurka) wygrały po raz drugi w rywalizacji play out z Gedanią Żukowo. M. Radzimowski
Nie było niespodzianki i siatkarki mieleckiej Stali wygrały po raz drugi w rywalizacji play out z Gedanią Żukowo. Teraz mogą już odliczać godziny do wesołego świętowania i ze spokojem oczekiwać meczów w Żukowie.

Stal Mielec - Gedania Żukowo 3:0 (25:20, 25:16, 25:19), stan rywalizacji play out 2:0.

Stal: Piątek, D. Wilk, Wojcieska, Niedźwiedzka, Ściurka, A. Wilk - Durajczyk (libero), Kwiatkowska, Ordak, Mieszała, Łukaszewska.

Gedania: Szymańska, Jeromin, Lizińczyk, Łysiak, Plebanek, Kurnikowska - Siwka (libero), Rzepnikowska, Szachmacińska, Pasznik, Łozowska, Kocemba.

Sędziowali: Bogdan Nowak i Marek Lagierski. Widzów 450.

Po środowej gładkiej wygranej mielczanek 3:0 było praktycznie pewne, że gospodynie sięgną po kolejne zwycięstwo. Gedania nie wygrała w tym sezonie ani jednego meczu i nie uczyniła tego także w Mielcu. W pierwszym secie Stal przegrywała 10:11, ale na drugą przerwę techniczną gospodynie zeszły prowadząc już 16:14. W drugiej partii od stanu 6:4 do 16:6 trwał koncert gry miejscowych. W trzeciej partii wyrówna na gra była do stanu 18:17 dla Stali, później nastąpił odjazd miejscowych.

Rywalizacja play out Stali z Gedanią toczyć się będzie do czterech zwycięstw, kolejne dwa mecze rozegrana zostaną 17 i 18 kwietnia w Żukowie. Wygrane z tej pary w meczach decydujących o grze w następnym sezonie w PlusLidze Kobiet zmierzy się z wicemistrzem pierwszej ligi, Treflem Sopot lub Wybrzeżem Rumia.