Pewne zwycięstwo tenisistek Enea Siarki na inaugurację sezonu 2018/19

Kamil Jóźwik
Wiktoria Pawłowicz zdobyła pierwszy punkt dla Enea Siarki w sezonie 2018/19.
Wiktoria Pawłowicz zdobyła pierwszy punkt dla Enea Siarki w sezonie 2018/19. Grzegorz Lipiec
Zgodnie z przewidywaniami tenisistki Enea Siarki Tarnobrzeg od zwycięstwa rozpoczęły ligowe zmagania w sezonie 2018/19.

Niedzielne spotkanie, na prośbę ekipy z Białegostoku (remont hali), rozegrane zostało w Tarnobrzegu.
- Rywalki są zdecydowanie mocniejsze niż w ubiegłym sezonie, podejrzewam, że nie będzie to tak łatwy mecz, jak wówczas - prognozował trener mistrzyń Polski Zbigniew Nęcek.

Największe emocje miało wzbudzić starcie Li Qian z reprezentantką Słowacji i byłą gwiazdą Karpat Krosno Evą Jurkovą. “Mała” była jednak bezlitosna dla swojej przeciwniczki w żadnej z partii nie dając jej nadziei na korzystny wynik.

Małą niespodziankę sprawiła młodziutka Ukrainka Yaroslava Prihodko urywając seta Wiktorii Pawłowicz. Białorusinkaspokojnie jednak zwyciężyła czwartą odsłonę.

W ostatnim spotkaniu meczu w Tarnobrzegu spotkały się dwie zawodniczki uznawane za jedne z największych talentów w polskim tenisie stołowym, rówieśniczki: Gabriela Dyszkiewicz i Agata Zakrzewska. Nieco stremowana debiutem w Siarce 18-latka przegrała co prawda seta otwarcia, ale w trzech kolejnych wyraźnie dominowała.

ATS east rent Białystok - Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Wyniki:

Yaroslava Prihodko - Wiktoria Pawłowicz 1:3 (5:11, 4:11, 11:4, 5:11)
Eva Jurkova - Li Qian 0:3 (3:11, 7:11, 3:11)
Gabriela Dyszkiewicz - Agata Zakrzewska 1:3 (11:8, 5:11, 2:11, 5:11)

Sędziował: Mieczysław Niemiec (Strzyżów)

W pozostałych meczach 1.kolejki ekstraklasy kobiet: KSTS Karpaty Krosno - KU AZS UE Wrocław 0:3, MRKS Gdańsk - Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3, Bronowianka Kraków - Polmlek Lidzbark Warmiński 2:3, GLKS Scania Nadarzyn - SKTS Sochaczew - mecz w poniedziałek (godz. 16:30)