Pewne zwycięstwo tenisistek stołowych Zamku-SPAR Tarnobrzeg. Kinga Stefańska wygrała w… minutę

Piotr SZPAK [email protected]
Chinka Wang Yi Xiao była najlepszą zawodniczką tarnobrzeskiej drużyny w meczu z AZS Wrocław. Grzegorz Lipiec
Z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy tenisistki stołowe drużyny z Tarnobrzega. W sobotnim meczu miały jednak mocno ułatwione zadanie, rywalki były, bowiem zdziesiątkowane kontuzjami.

ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG - KU AZU UE Wrocław 3:1.

Wyniki gier: Wang Yi Xiao - Alicja Chrząstowska 3:0 (11:5, 11:1, 11:2), Roksana Załomska - Sandra Wabik 2:3 (11:9, 8:11, 8:11, 11:2, 7:11), Kinga Stefańska - Anna Żak 3:0 - walkower, zawodniczka gości skreczowała w pierwszym secie, Wang Yi Xiao - Sandra Wabik 3:2 (11:3, 9:11, 3:11, 11:5, 12:10).
Dwa dni przed wyjazdem czołowa zawodniczka drużyny z Wrocławia Natalia Bajor skręciła nogę, a najlepszą w zespole ze stolicy Dolnego Śląska Darię Łuczakowską dopadła grypa. Mimo, przetrzebiony kontuzjami zespół przyjechał walczyć z najlepszą w naszym kraju drużyną.

TALENT Z BRONI

W pierwszej grze Chinka Wang Yi Xiao bez najmniejszych problemów pokonała Alicje Chrząstowską, ale prawdziwe emocje były dopiero w drugiej partii. Roksana Załomska stoczyła zacięty pięciosetowy pojedynek z nadzieją polskiego tenisa stołowego reprezentantką Polski i wychowanką Broni Radom Sandrą Wabk. Sandra pokazała kawał dobrej gry i zwyciężyła Załomską. Po czwartym secie, który Roksana wygrała w zdecydowany sposób 11:2 wydawało się, że w piątej partii nie da rywalce szans. Tymczasem Sandra wytrzymała nerwowo ciążącą na niej presję i to ona od początku do końca była bardziej skoncentrowana, a co się z tym wiąże regularniejsza.

GRAŁY MINUTĘ!

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartej grze, w której Kinga Stefańska po czterech wymianach w pierwszym secie prowadziła 3:1 z Anną Żak. Jak się okazało wroclawianka przystąpiła do pojedynku z urazem, który jej się odnowił i nie chcąc ryzykować groźniejszą kontuzją zrezygnowała z dalszej gry. Czwarty pojedynek wieczoru był najlepszym w całym meczu, a popularna Isia jak nazywana jest przez koleżanki z tarnobrzeskiej drużyny Wang Yi Xiao pokonała w niej Sandrę Wabik. W piątym sezonie Isia przegrywała już 6:8, ale finisz miała imponujący.
W innych meczach: Mago Wanzl Scania Nadarzyn - AZS AJD Częstochowa 3:1, MKS TS Polkowice - PolMlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:0, SKTS Sochaczew - Optima Lublin 3:1, AZS Łomża - Bronowianka Kraków 1:3.

1. ZAMEK 9 18 27:3
2. Nadarzyn 9 16 25:7
3. Polkowice 9 12 23:17
4. Bronowianka 9 12 20:16
5. Wrocław 9 10 19:18
6. Sochaczew 9 8 17:22
7. Częstochowa 9 8 18:22
8. Łomża 9 4 13:23