Tenis stołowy. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pewnie wygrał z AZS PWSIP Łomża

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 15. kolejki ekstraklasy tenisa stołowego kobiet KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pewnie pokonał na wyjeździe AZS PWSIP Łomża.

AZS PWSIP Łomża - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Zhao Xia - Wktroija Pawłowicz 1:3 (9:11, 11:9, 7:11, 3:11)
Weronika Łuba-Arnista - Elizabeta Samara 0:3 (3:11, 3:11, 3:11)
Marta Smętek - Kinga Stefańska 1:3 (3:11, 8:11, 12:10, 9:11).

Mecz zaczął zacięty pojedynek, w którym Wiktorija Pawłowicz z Enea Siarkopolu wygrała 3:1, ale dopiero w czwartym secie uzyskała wyraźną przewagę nad swoją rywalką, Zhao Xia.

W drugim starciu Rumunka Elizabeta Samara nie dała żadnych szans Weronice Łuba- Arnista, a w trzecim Kinga Stefańska zagrała ciekawy mecz z Martą Smętek. Pierwszego seta tarnobrzeżanka wygrała co prawda do trzech, ale kolejne partie były dużo bardziej wyrównane. Ostatecznie zwyciężyła w czterech setach.

Kolejny mecz Enea Siarkopol zagra w niedzielę szóstego lutego i zrobi to w rola gospodarza. Rywalem będzie Bogoria Grodzisk Mazowiecki, początek meczu o godzinie 14.