Pięć goli piłkarza Sanu Wrzawy. Wyniki piłkarskiej stalowowolskiej klasy okręgowej.

/PISZ/
W Jastkowicach piłkarze Bukowej pokonali rywali ze Słowianina Grębów (w pomarańczowych koszulkach). Marcin Radzimowski
Niecodzienną skutecznością popisał się napastnik Sanu Wrzawy Michał Fietko, który w meczu z Sokołem Kamień strzelił aż pięć goli, a przy wszystkich asystował mu Maciej Fietko. Trzeci mecz z rzędu wygrali piłkarze Tłoków Gorzyce, którzy rozgromili w Jeżowem tamtejszą Spartę. W meczu najsłabszych drużyn rozgrywek Orzeł Rudnik wysoko pokonał Rotundę Krzeszów i zepchnął swoich rywali na ostatnie miejsce w tabeli.

Rotunda Krzeszów - Orzeł Rudnik 0:4 (0:2).

Gagat 27, 67, Pękala 38, Piechniak 59.
Rotunda: Świeca - Kogut (46 Skakuj), Wójcik, Guściora, Grudysz - Samko, Rojcewicz, Babij (42 Rogowski), Fąfara - Sarzyński, Melnik (46 Szostak, 85 Bielecki).
Orzeł: Mikus - Tarnawski, Gwoźdź, Kościelski, Hołota - Lipniarski, Chamera, Gagat, Pękala - Poźniak (24 Fujarowicz), Piechniak.
Czerwona kartka: Wójcik (R., 11 min., niesportowe zachowanie). Żółte: Rogowski (R), Lipniarski, Tarnawski, Kościelski (O). Sędziował: Mariusz Złotek z Rudnika. Widzów 150.
Piersi bramkowe okazje mieli gospodarze, ale w ciągu pierwszych minut nie wykorzystali ich. Na początku meczu (w 11 minucie) miała miejsce sytuacja, w której Mateusz Wójcik kopnął piłką w rywala, a pierwszoligowy arbiter z Gorzyc Mariusz Złotek uznał, iż było to celowe zagranie i pokazał piłkarzowi gospodarzy czerwoną kartkę. Dla miejscowych była to bardzo kontrowersyjna decyzja. Grający z przewagą jednego zawodnika goście po mistrzowsku wykorzystali swoją liczebną przewagę i jeszcze w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Po zmianach dokonanych w przerwie w zespole z Krzeszowa w na drugą połowę wyszedł on ofensywnie nastawiony, ale błędy obrony zostały przez młodych graczy Orła bezlitośnie wykorzystane i rudniczanie odnosząc pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

KS Podwolina - Unia Nowa Sarzyna 2:1 (0:0).

Gąsiorowski 60, 70 - Gnatek 61.
Mecz miał swoją olbrzymią dramaturgię, ale wygraliśmy go zasłużenie - mówił po spotkaniu szkoleniowiec drużyny z Podwoliny Sławomir Zając.

Gospodarze objęli prowadzenie po godzinie gry i ładnym strzale Gąsiorowskiego. Po minucie wyrównał Smutek wykorzystując dobitkę rzutu karnego. Jednak Gąsiorowski po raz drugi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W doliczonym przez sędziego czasie gry podyktował on drugiego karnego dla gości. Znów strzelał Gnatek, ale tym razem Jakub Kusy pięknie obronił.

Bukowa Jastkowice - Słowianin Grębów 1:0 (1:0).
Karczmarczyk 17.

Gospodarze w dużej mierze swój sukces zawdzięczają bramkarzowi Jakubowi Fabianowskiemu, który miał w niedzielę swój dzień i bronił z dużym wyczuciem.

Wichry Rzeczyca Długa - LZS Zdziary 1:3 (1:3).
Podolski 24 - Smutek 12, Paprocki 36, 42.

San Wrzawy - Sokół Kamień 6:0 (4:0).
Michał Fietko 28, 32, 44, 65, 70, Machowski 30.

Wielowieś Tarnobrzeg - Wisan Skopanie 1:1 (1:1).
Szczepanski 20 - Pluta 36.

Sparta Jeżowe - Tłoki Gorzyce 0:5 (0:2).
Brzeski 35, 42, Zółkowski 46, 66, Michalski 55.

Unia Skowierzyn - Olimpia Pysznica 0:3 (0:1).

16. Rotunda Krzeszów 14 5 20-49 1 2 11

W następnej kolejce, 2 - 3 listopada: Olimpia - Bukowa, Unia NS - Unia S., Tłoki - Podwolina, Wisan - Sparta, Sokół - Rotunda, Zdziary - San, Słowianin - Wichry, Orzeł - Wielowieś.