Piętnaście medali UKS Delfin Tarnobrzeg w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Połańcu. 10-letnia Blanka Krasowska najlepszą zawodniczką

Wioletta Wojtkowiak
Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin zdobyli na ogólnopolskich zawodach w Połańcu piętnaście medali, w tym siedem złotych. archiwum
Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg zakończył pływacki sezon w pięknym stylu. Z ogólnopolskich zawodów pływackich "Mali mistrzowie na start II" w Połańcu najmłodsi zawodnicy przywieźli aż 15 medali - 7 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych. Blanka Krasowska została najlepszą zawodniczką wśród dziesięciolatek.

Sukces najmłodszych pływaków z Tarnobrzega w ogólnopolskich zawodach na pływalni w Połańcu

W zawodach rozegranych 17 czerwca brało udział 205 zawodników i zawodniczek z 13 klubów z roczników 2013, 2014, 2015 i młodsi.

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg, w którym trenują w większości uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3, reprezentowała 17 - osobowa ekipa w składzie: Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Urszula Turbak, Kaja Bouchard, Leon Wójtowicz, Olaf Olearczuk, Mikołaj Marzec, Michał Kubik, Leon Błażejczak, Blanka Krasowska, Maria Bednarz, Michał Kozioł, Natalia Kruk, Borys Gurdak, Marcel Pyłka, Filip Kaczmarski, Koper Łucja.

Nasi najmłodsi zawodnicy, podopieczni trener Angeliki Michalik, przywieźli z Połańca aż 15 medali (7 złotych, 1 srebrny, 7 brązowych).

W klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej UKS Delfin zajął drugie miejsce. Aż 8 zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników zawodów.

Najlepszą zawodniczką w kategorii 10 lat została Blanka Krasowska. Wśród 10 - letnich zawodników trzecie miejsce zajął Michał Kozioł. W kategorii 8 lat drugie miejsce zajął Kacper Szponder, jego klubowa koleżanka Urszula Turbak była trzecia. Na 6. miejscu znaleźli się Kaja Bouchard i Bartosz Miegoń, 9 miejsce należało do Filipa Gurdaka i Olafa Olearczuka.

Dużo emocji jak zawsze na zawodach dostarczają sztafety. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta 4x25 stylem dowolnym najmłodszych (8 lat), która wywalczyła złoty medal.

Sztafeta starszych dziewcząt (10 lat) 4x50 m stylem dowolnym wywalczyła brązowy medal. Sztafeta chłopców (10 i 9 lat) na dystansie 4x 50 m stylem dowolnym zajęła ostatecznie 6. miejsce.

• 9. miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Programu „Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży”