Piłkarze drugoligowej "Stalówki" wywieźli remis z Elbląga (zdjęcia)

/ARKA/
Piłkarze Stali Stalowa Wola (z piłką Wojciech Fabianowski) zremisowali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:0. Marcin Radzimowski
Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola zremisowali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:0. W 85 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Olimpii, Oleg Ichim, ale "Stalówce" nie udało się już tego wykorzystać.

Więcej szans na gola mieli goście, dopingowani przez liczną grupę kibiców ze Stalowej Woli. Dobrych okazji nie wykorzystali między innymi Wojciech Fabianowski i Jakub Popielarz, ten pierwszy nie trafił do bramki po strzale głową, a drugi wychodził sam przed bramkarza rywali w końcówce meczu, ale też nie trafił w światło bramki. W zespole gospodarzy główkował między innymi Tomasz Lewandowski, były obrońca Stali, ale jego strzał wybronił Bartłomiej Dydo, który po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się w bramce stalowowolskiej drużyny, po wyleczeniu kontuzji.

Trener Stali, Mirosław Kalita, zdecydował się w Elblągu między innymi wystawić od pierwszych minut 19-letniego Tomasza Majowicza, którego chwalił za poprawny występ. Wobec kontuzji Tomasza Demusiaka i Artura Cebuli na prawej obronie zagrał Mateusz Kantor.

- Olimpia okazała się "papierowym tygrysem", nie stworzyła sobie groźniejszych sytuacji - mówi Mirosław Kalita. - My powinniśmy zdobyć gola, szkoda sytuacji Wojtka Fabianowskiego i Kuby Popielarza.

Stal: Dydo - Kantor, Żmuda, Czarny, Sikorski, Majowicz (87 Widz), Horajecki, Kachniarz (77 Turczyn), Łanucha, Getinger (83 Popielarz), Fabianowski (75 Białek).

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.